Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mióta nem lehet már átutalni...

Mióta nem lehet már átutalni bankfiókban úgy hogy ott nincs számlád nyitva?

Figyelt kérdés

2022 decemberében voltam utoljára bankfiókban és akkor át tudtam utalni úgy az Otpnél hogy nem volt az feltétel hogy ügyfelük legyek. (Legyen náluk bankszámlám nyitva)

Ma át kellett utalnom előleget a szállásra ahová nyaralni megyünk, mivel később kaptam fizetést és a netbankomon se volt annyi. Gyorsan bementem az Otpbe hogy akkor befizetnék számlára pénzt.

Erre elküldtek hogy ott nem vagyok ügyfelük és ott nem "utalhatok" csak a saját bankomnál tehetem ezt meg. Ez mióta van így?

Régebben bementem odaadtam a számlaszámot, megmondtam az összeget, személyimmel igazoltam magam és kész volt.


máj. 10. 14:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Munkahelyemhez közel volt egy OTP odamentem be és nem tudtam hogy ilyen van. Végül máshol megoldottam
máj. 10. 14:24
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Akinek be akartad fizetni melyik banknál van a számlája.


Mert OTP fiókban csak OTP számlára lehet.


Nyilván ez a cég nem OTP-s számlaszámot adott meg neked. Mások korábban igen. Ezért sikerült akkor.

máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem is lehetett.
máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Úgy kb. azóta amióta megjelentek a bankok.
máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Befizetni meg mindig lehet penzt, atutalni meg sosem tudtal.


Nem lehet hogy az atutalas szot hasznaltad a bankban a befizetes szo helyett es ezert hajtottak el?

máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
A tízmillió álompapíros országában egyáltalán nem csoda, hogy ilyen kérdések születnek...
máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Átutalás az 2 számla közti tranzakció neve.

Pénztári befizetés meg csak az adott bank fiókjában lehet.

máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Átutalni csak bankszámlák között lehet.


Ha te az OTP fiókban fizettél be valakinek a bankszámlájára, azt megtehetted úgy is, hogy neked sem ott, sem máshol nincs bankszámlád, ha a címzetted az OTP ügyfele volt, tehát az OTP-nél vezette a bankszámláját.


Ha nem az OTP-nél vezeti a címzetted a bankszámláját, akkor logikusan nem tudsz az OTP-nél befizetni más banknál vezetett bankszámlára. Ha a címzetted MHB bankos, akkor az MHB bankfiókban tudsz a bankszámlájára pénzt befizetni. Ha K és H bankos, akkor a K és H bank fiókjában tudsz befizetni. És így tovább...


A bankfiókban készpénz befizetése egy ügyfelük bankszámlájára az nem utalás.

máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!