Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem lehet rövid lejáratú...

Miért nem lehet rövid lejáratú Diszkont Kincstárjegyeket venni mostanság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben 2-3-4 hét múlva lejárót is lehetett venni, most pedig a legkorábbi lejáratú 2-3 hónap múlva jár le.

Azért is érthetetlen, mert a maximálisan választható idő is csak 1 év.

Aki tudja a mélyebb okait is, az is nagyon érdekel.


Köszönöm szépen előre is.



máj. 14. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel az éven túli állampapíroknak csökken a kamata, így már jobban megéri DKJ-t venni az alacsonyabb kockázat miatt, így mindenki DKJ-t vesz.
máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is ilyesmire gondoltam.

Szóval kiadnak annyit mint korábban, csak elfogy?

máj. 14. 10:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt a kérdést írtam ki tegnap.


Írta is valaki, hogy sajnálja, mert a hitelkártya keretet forgatta DKJ-ben.


Az a gyanúm, hogy az állam pont ezt a kamatarbitrázs-nyerészkedést akarta kiiktatni azzal, hogy nem árul több olyan DKJ-t ami lejár a hitelkártyák 30 napos türelmi idején belül. Ez is eléggé inflációgerjesztő ha tömegessé válik.

máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem az államkincstár rájött, hogy ha 1 hónapos lejáratú DKJ-t vesznek kártyával, arra ráfizet. Mert díjat is kell fizetnie a kártyatársaságnak.

Emellett látható, hogy a lejárati dátumok nem véletlenszerűek, hanem 3-2-1 havonként követik egymást. Szóval nem véletlenszerű elfogyásról van szó, hanem szándékos kínálatról.

Az is kiderült, hogy a június 26 lejáratú eltünt a kínálatból kb. 50 nappal a lejárat előtt. Gondolom, a későbbiekben is erre lehet számítani.

És emellett a vételi és eladási hozam közötti különbség is megemelkedett. Az idő előtti visszaváltás használata is drágább lett.

máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

"Írta is valaki, hogy sajnálja, mert a hitelkártya keretet forgatta DKJ-ben. Az a gyanúm, hogy az állam pont ezt a kamatarbitrázs-nyerészkedést akarta kiiktatni azzal, hogy nem árul több olyan DKJ-t ami lejár a hitelkártyák 30 napos türelmi idején belül. Ez is eléggé inflációgerjesztő ha tömegessé válik."

Ez egyáltalán nem inflációgerjesztő. Nem kerül több pénz az árucserébe, ha a hitelkártyákkal nem vásárolnak, hanem befektetik. Az így nyert kamat meg minimáls.

És az államnak jól jött, hogy a hitelkártyatulajdonosok a bankok pénzét újra meg újra kölcsönadták neki. Csak az lehetett a baj, hogy az ÁKK veszített a kártyás vásárlás jutaléka miatt.

máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:

"Pont ugyanezt a kérdést írtam ki tegnap."

Hova?

máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:
máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt azért nem zárnám ki mégsem, hogy inflációgerjesztő, mert ingyenpénz, ráadásul a rosszabbik fajtából: olyan amiből széles tömegek részesülnek az alsóbb társadalmi rétegekből, s rövid időn belül el is költik alapvető fogyasztási cikkekre, azaz növekszik a makrokereslet. Teljesítmény eközben nincs mögötte ami a makrokínálat növekedéséhez járulna hozzá, tehát feljebb mászik az egyensúlyi árszínvonal. Olyan hatásokról amik pedig ezt a mechanizmust hatékonyan semlegesítenék, nincs tudomásom..
máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

"inflációgerjesztő"

Mekkora ez a mennyiség az összes kamatjövedelemhez képest? Vagy a teljes lakosság jövedelmeihez képest?

Ennek mérhetelenül kicsi az esetleges inflációs hatása.


"amiből széles tömegek részesülnek az alsóbb társadalmi rétegekből"

Az alsóbb társadalmi rétegeknek fogalmuk sincs erről a lehetőségről. Nincs is hitelkártyájuk. Vagy ha van, akkor elköltik a keretet másra és utána nyögik a kamatot.


"Olyan hatásokról amik pedig ezt a mechanizmust hatékonyan semlegesítenék, nincs tudomásom."

Ezzel meg az a gond, hogy ez kb. 0 hatás. Ezen nincs mit semlegesíteni.


Ezek nem észszerű magyarázatok az AKK viselkedésére.

máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Kamatarbitrázs-nyerészkedés?

Erre nem is gondoltam, azt sem tudtam, hogy létezik.

Annak idején a bank ahol voltam (FHB )felkínálta a hitelkeretet, de nem mertem kérni, nehogy valamiféle csőbehúzás legyen a vége.

Így a lehetőségeket sem ismerem.


Kamatarbitrázs-nyerészkedés azt jelenti, hogy a kereskedelmi bankok rövid időre adnak kisebb hitelt a hitelkártyák után, aminek kamata alacsonyabb, mint a DKJ-k hozama?

És kb. mennyi ez a kamat?

És mekkora a hitel összege?

--

"És emellett a vételi és eladási hozam közötti különbség is megemelkedett. Az idő előtti visszaváltás használata is drágább lett."


Ezt nem is figyeltem, jó, hogy mondod, ennek sem örülök, szemétségnek tartom.

máj. 14. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!