Ha felveszek pl. 20 m ft lakáshitelt 20 évre, de a hitelfelvételt követő 12. hónapban végtörleszteni tudnék, akkor mekkora teljes visszafizetendő összegre kell számítani? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

(Kérdeztem a bankot, de nem egészen volt egyértelmű a válasz. A banki akciókon, kamatkedvezményeken stb. kívüli összegekre gondolnék.)

A havi törlesztő kb. 150e.

Köszönöm szépen.



máj. 19. 14:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Az akciók, kedvezmények kb. 400e ft lesznek, a többi a nem világos.
máj. 19. 14:54
 2/9 krwkco ***** válasza:
86%
Kb. 20 millióra. Az eltérés kerekítési hibán belül lesz.
máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, az ügyintéző is vmi ilyesmit mondott, csak olyan hihetetlennek tűnt :)
máj. 19. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hátra lévő tőketartozást kell megfizetned. Ami majdnem a teljes hitelösszeg lesz, ugyanis 1 év alatt nagyon keveset törlesztesz be a tőkébe. A havi törlesztőrészlet nagy része kamat inkább.
máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de jó, nagyon szépen köszönöm. nagyon sok nehézségen kellett átmennem az elmúlt másfél évben, lényegileg bele lettem kényszerítve a lakásvásárlásba. Ez így megnyugtató a számomra, így már értem a folyamatot.
máj. 19. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:
A hitelszerződésben levan írva, van ahol nem is engedélyezik vagy csak komoly költséggel.
máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Ja, igen, azt mindenképp érdeklődd meg a felvétel előtt, hogy lehet-e korábban végtörleszteni egyáltalán, és ha igen akkor mekkora a költsége!
máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindig a fennálló tőketartozást kell kifizetni, plusz a lezárási költségeket. A pontos tőketartozást a kamat és a futamidő alapján lehet kiszámolni, de mivel írtad, hogy 150E a részlet, kb ki tudtam számolni, 12 hónap múlva 19,6M Ft lesz a tőketartozás, ehhez jön még a lezárási díj, ami hiteltípus és bank függő. Lehet fix összeg, pl 30E, vagy pl 70E, de lehet %-os érték is. A legtöbb lakáshitel manapság 1%-os lezárási költségű, de maximum 2% lehet. A kezdeti költség kedvezményeket is vissza kell fizetni, mint pl értékbecslés, közjegyzői díj, esetleg folyósítási díj, stb, ezeket a szerződésedben megtalálod.
máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindannyiótoknak.
máj. 21. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!