Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap kaptam egy levelet az...

Tegnap kaptam egy levelet az Intrum Just. követelésbehajtó cégtől egy névre - akit nem ismerek - de az én cimemre.Mit tehetnék? Hogy történhet ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy levelet az Intrum Just. követelésbehajtó cégtől Farkas Mária névre - akit nem ismerek - de az én cimemre. Nagyon izgatott a dolog, ezért kibontottam. Több százezres tartozásról volt szó benne egy számomra teljesen idegen nőnek cimezve az én lakcimemre. Felhivtam a céget, elmondtam mi a gond, ők megköszönték, hogy szóltam és azt mondták többet erre a cimre nem küldenek levelet. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy az ügyintéző elhitte, hogy valóban nem én lennék Farkas Mária, mert hát telefonon keresztül tulajdonképpen mondhatok bármit. Igen ám, de engem nem hagy nyugodni, hogy esetleg valaki az én cimemmel vett fel kölcsönt? Nem értem ez hogy történhetett. Az addig oké, hogy többet ide nem küldenek levelet, de attól még az én cimem szerepel rajta, még csak az hiányozna, hogy megjelenjen nálam a behajtó, vagy valami lefoglalás történjen. Gondoltam felhivom a m.cet.bankot, ahol a hitelfelvétel történt, de nyilván nem fognak ilyen információt nekem kiadni.
2009. jan. 8. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ki volt a ház előző tulajdonosa? Ha a ház a te neveden van hivatalosan és tuti, hogy nincs ennek a Máriának a nevén, akkor nem hiszem, hogy neked aggódnod kellene! Lehet, hogy lakott ott valaha egy ilyen nevű nő és nekik még ez a cím van meg! NEm hinném, hog a te házadra vették fel a hitelt, de ha nagyon ideges vagy keress egy ügyvédet, aki elmondja neked hogy mi lehet ez! Mi is lkatunk olyan házban ahova az előző tulajnak a leveli érkeztek folyamatosan ,de nekünk nincs ehhez közünk, és szerintem neked sincs!!

2009. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kb. 21 éve a családomé a lakás. annyi változás történt, hogy 6 éve a nevemre került. de ilyen nevű rokonunk sincs. annyi ilyan szirszart hall az ember.....
2009. jan. 8. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!