Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy ha egy bankár (lakossági ügyfélreferens) spontán letegez egy bankfiókban?

Figyelt kérdés
Én az etikett szerint ezt nem tartom elfogadhatónak, mert a bank és köztem ügyfél - szolgáltató viszony jön létre és áll fenn, mindaddig, amíg a bankkal való bármely szerződésem hatályban van. Volt olyan, hogy magáztam egy bankárt, mire ő letegezett és azt mondta, megteheti, mert idősebb nálam, ráadásul ő a nő. Szerintem ez az etikett és a protokoll szerint nem elfogadható a pozíciójából adódóan. Mit gondoltok erről?
2010. dec. 28. 23:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem unalmas kicsit az életed, hogy ez a legnagyobb problémád?


Ha már bankár, felőlem belém is rúghat, csak szerezzen nekem mocskosul sok pénzt..

2010. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Vannak dolgok, amelyeket nem tartok elfogadhatónak és ez azon dolgok közé tartozik. Hol a tartás egy pénzintézetben, amelyre a vagyonodat, vagy annak egy részét bízod, ha az alkalmazott játszópartnerének tekint?
2010. dec. 28. 23:57
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Te hány éves vagy?
2010. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

"Az etikett és a protokoll szerint nem elfogadható a pozíciójából adódóan." Ez feltehetően így van, de emberek nem vagyunk egyformák. Tényleg úgy gondolom, hogy soha nagyobb bajod ne történjen.

Feltehetően tisztában van az etikettel, de a face to face szituáció viszont a tegeződést sugallhatta neki, ezek szerint tévesen. Megjegyzem, amikor arról döntöt valaki, hogy a másik személyt magázza minden szempontból a tegeződés melett döntés takar pozitívabb ítéletet a másikról. Ha egy ismeretlennel állok szemben, inkább tegezek egy fiatalt, mint egy öreget; egy barátságos embert, mint egy távolságtartót; egy nyitott embert, mint egy befelé fordulót.

Megértem, hogy zavar téged, de azonosulni a legkisebb mértékben sem bírok veled. Én a másik véglet vagyok. Ha egy módom van rá, próbálom mindig ügyfélként a beszélgetés stílusát a formális érintkezési módtól elterelni az udvarias tegeződés (vagy ha ez nem megy, legalább a minél közvetlenebb magázódás) felé, természetesen figyelve közben a másik fél fogadókészségére.

2010. dec. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

A felháborodás jogos


A bank egy intézmény mejnek komolyságit kell tükröznie az ugyfelek felé !!


Másrészt az etiket megkivánja hogy ha 2 idegen ember szobaelegyedik egymással akkor illő a magázodás ezzel is tiszeletünket teszük a másik fél irányába független atol hogy mekkora ez a korkülombség ! ezalol a gyermek kivételt képez de a felnött magázhassa is



Térjünk vissza a bankhoz és a bankárhoz akár Ő az idösseb akár nem ha te Nem engeded meg neki hogy tegezzen akkor Ő nem is tegeszhet


:)

2010. dec. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Frontosa ***** válasza:
29%

A felháborodás jogos


A bank egy intézmény mejnek komolyságit kell tükröznie az ugyfelek felé !!


Másrészt az etiket megkivánja hogy ha 2 idegen ember szobaelegyedik egymással akkor illő a magázodás ezzel is tiszeletünket teszük a másik fél irányába független atol hogy mekkora ez a korkülombség ! ezalol a gyermek kivételt képez de a felnött magázhassa is



Térjünk vissza a bankhoz és a bankárhoz akár Ő az idösseb akár nem ha te Nem engeded meg neki hogy tegezzen akkor Ő nem is tegeszhet


mejnek=melynek

atol=attól

külombség=különbség

magázhassa=magázhatja

idösseb=idősebb

tegeszhet=tegezhet


Először ezekkel kellene tisztában lenni =)

2010. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem mindegy hány éves az ügyfél. Én kb. 18 éves korig tegezem az ügyfelet.

A kérdező nem válaszolt arra, hogy ő hány éves, lehet, hogy nem véletlenül.

Én jócskán elmúltam 40, de mégis vannak olyan fiatal lányok, sőt fiúk is, akik szemrebbenés nélkül tegeznek, pedig simán az anyjuk lehetnék.

2010. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Tyűha 10.20-as!


Biztos vagy benne, hogy neked kell itt nyelvhelyességre oktatni a többieket???????


A teljesség igénye nélkül:


mejnek = melynek

etiket = etikett

megkivánja = megkívánja

szobaelegyedik= szóba elegyedik

magázodás = magázódás

teszük = tesszük

atol = attól

ezalol = ez alól

tegeszhet = tegezhet


Igen kérdező, igazad van, valóban furcsa még, hogy egyre több helyen letegeznek minket vásárlókat, fogyasztókat, ügyfeleket, de nem szoktam ezen túlzottan fennakadni. Ez a trend kezd kialakulni általánosságban mindenhol. Gondolom az az oka, hogy a legtöbb nyelvben eleve nincs tegeződés, meg magázódás, mi pedig kezdjük felvenni ezt a stílust.

2010. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy a bank egy olyan intézmény, amely egy 100-as skála legalább 95-ös helyén foglal helyet, ha a tiszteletről beszélünk. Nem képezheti életkor kérdését az, hogy mely hangnemet (tegezés, magázás) választja a pénzintézet alkalmazottja, pénzintézetben alapvető a távolságtartás, a protokolaritás és a mély tisztelet az ügyfél felé. 23 éves vagyok, nem vagyok konzervatív, ugyanakkor vannak számomra alapvető dolgok és ez ebbe a kategóriába tartozik mélységesen.
2010. dec. 29. 14:04
 10/19 anonim válasza:

Én 43 éves vagyok és három gyermek édesanyja. Fiatalos a külsőm, úgyhogy örülnöm kellene annak, ha talán azért tegeznek le, mert fiatalabbnak látszom a koromnál, de nekem sem tetszik, mikor a bolti eladó kislányok, illetve teszem azt bárhol úgy fogadnak, hogy szia.

Én ezt úgy szoktam kezelni, hogy a válasz köszönésem jó napot kívánok lesz és ezt követően már nem merik folytatni a tegezést.

Egyébként és borsodi vagyok, de Szombathelyen élek, ahol a tegezés szinte kialakult rossz szokás. Itt úgy ítélik meg, hogy jópofa, meg hogy közvetlen, de egy korom túl nekem ne mondja a tizenéves ribizli, hogy szia, mikor most lát életében először és egyébként is szolgáltatást nyújtó közintézményben vagy boltban van. Előttem idősebbek már durvábban is reagáltak le ilyesmit a fülem hallatára, kikérve maguknak a hangvételt. Nem tetszett az eladó kisasszonynak.

2010. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!