Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e euró alapú hitelt...

Érdemes-e euró alapú hitelt fölvenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék belefogni lakásvásárlásba, nyilván min. 20 évig fogom majd törleszteni a hitelt. Ki tudja, mikor vezetik be nálunk az eurót... Érdemes euró alapban gondolkodni, vagy maradjak a forintnál?
2009. febr. 5. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi hitelt szeretnél, és új vagy használt lakásra:


Új lakásnál 15 millió Ft hitelösszegig igényelhetsz kiegészítő kamattámogatást vagy jelzáloglevél finanszírozású kamattámogatást, mely fix HUF törlesztővel kedvezőbb jelenleg, mint az euro alapú hitel.


Használt lakásnál a kamattámogatott HUF hitel 5 millió hitelösszegig jár, az hasonló kondijú, mint az eur hitelek, ez elgondolkoztató.


Ha használt lakásban gondolkodsz és több, mint 5 milla kell, a piaci, nem kamattámogatott forint hitel nagyon drága, ilyenkor az euro alapú a kedvezőbb az árfolyam- és kamatkockázatok ellenére.

2009. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért azt is érdemes tudni, hogy mivel most nagyon gyenge a forint, talán már csak erősödni fog inkább, mint tovább gyengülni. Ezesetben az EUR alapú hitel törlesztőrészlete csökkenni fog.
2009. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Forintban semmiféleképpen,inkább CHF-ben! A "válság" ellenére még mindig alacsonyabb a törlesztője!

Euro-ban nem érdemes gondolkozni, itt 20 éven belül biztos nem lesz euro!

2009. febr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászóló hazudik.


Új lakás vásárlásánál 4,49% kamat + 2,5% kezelési költségre most vettem fel az Unicreditnél fix forint hitelt jelzáloglevél kamattámogatással 5 éves kamatperiódusra, míg svájci frankos alig van 1-2 helyen, az is 10% környékén. A svájci frankos forrás elapadt, az is drága most, ha van egyátalán.

Lehet, hogy az euro lejjebb megy, ezzel árfolyamnyereség is realizálható, de euros is 8%-9% körül van jelenleg.


Abban meg biztosnak lenni, hogy 20 évig nem lesz euro, ezt mire alapozza valaki? HOgy szerinte nem lesz, az ok, de hogy biztos benne....

2009. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy marhára nem értek a pénzügyekhez. Kb. 1 M Ft-ot tudtam megtakarítani, és zt most lekötöttem 3 hónapra, de nagyon szeretnék lakást/kicsi házat. Tudom, talán lehetetlennek tűnik, de azt hiszem, ennyi önrésszel is vannak lehetőségek, de nyilván pár évtizedig nyögni fogom a visszafizetést. Tanácstalan vagyok, hogy mibe fogjak, de tavasszal szeretnék lépni. És mondom, ez a rossz, hogy pénzügyi analfabéta vagyok. Szerintem 20 évnél előbb lesz euró, de nem tudom, ez mennyiben befolyásolna egy esetleges szerződést.
2009. febr. 6. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!