Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes átváltani svájci...

Érdemes átváltani svájci hitelemet forint hitelre?

Figyelt kérdés
Van most egy lehetőség hogy mindenféle plusz költség nélkül átválthatom hitelem.Nem tudom mit tegyünk vannak szakemberek akik azt mondják ne váltsunk mert bukhatunk vele van aki azt mondja igen.Érdekelnének a vélemények én sajna nem vagyok jártas a témában.Köszönöm
2011. febr. 2. 05:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Néhány hete favorizálták a frank hitel átváltását eurora. Akkor nézegettem utána, hogy lenne e ennek illetve más megoldásnak értelme. Én igazából azon buktam ki, hogy akik járatosak a témában sem tudják egyértelműen megítélni a helyzetet, mert gőzük sincs mi várható. Egy biztos, nagy a kezdeti bukfenc, amikor a frankban felvett hiteledet átváltják és/vagy onnan akár más devizára. Számokban az én 2 éve felvett 6 M-nyi frankos hitelem 2 év törlesztés után 8 fölött van, ha ezt akárhogy is elkezdik csűrni sem hiszem, hogy akár hosszútávon is eredményt hozna. Lehet pesszimista vagyok, de nem hiszek benne.
2011. febr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem határozottan nem éri meg forint alapúra. EUR az már talán más de azért mert egy 20-30 évre felvett hitelnél ha 8-10 év múlva itthon is EUR lesz akkor az már nm deviza.


17 évre felvettem 5 milla frank hitelt, 6 és fél éve fizetem igazoltan befizettem 3.4 milliót eddig, és jelen pillanatban a hiteltőkém 5.3 milla. És ez csak a hiteltőke, és azért 6 és fél éve fizetem..... A bankok elmehetnek a pi.csába, ezért van nekik minden évben még a válság évében is milliárdos bevételük.

2011. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben nincs egyértelműen helyes válasz.

Ha átváltod forintra, akkor onnantól pontosan tudni fogod, hogy mennyi az annyi, nem lesz árfolyamkockázat, tehát nem fog a hiteled csak úgy magától nőni - de csökkenni sem!


Most a frank relatív árfolyama emelkedett, ugye ez okozta a problémát. A baj csak az, hogy innen nem lehet tudni, hogy emelkedni vagy süllyedni fog - mindegyikre van esély.

Az egyik esetben jó döntés az átváltás, a másikban viszont nem annyira.


Én ha kibírnék még némi emelkedést, akkor szerintem nem váltanék, mert megütne a guta, ha az átváltás után csökkenne a frank árfolyama. Bár tény, hogy átváltani biztonságosabb. Szóval amellett is szólnak érvek.

Én sem tudok dönteni :)

2011. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lesz érdemes átváltani, ha nagyon megerősödik a forint a frankhoz képest, most nagyon rossz árfolyamon váltanak.
2011. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen, de mi van, ha még gyengül a forint vagy erősödik a frank? Mert erre is igyanekkora az esély.

Akkor meg jobban megérte volna átváltani...

2011. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!