Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerő nélkül, havi 100ezer...

Önerő nélkül, havi 100ezer forintos keresettel lakáshitel?

Figyelt kérdés
Havi 100 ezerből maximum 40-et tudnék áldozni a törlesztésre, lehetséges ilyen hitelt találni, vagy teljesen veszett az ügy?
2011. márc. 13. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

hitelhez önerő kell. forint hitelhez min. 25%.

ha nem tudsz valami ingatlant bevonni a fedezetbe, pl. szülők lakása, akkor biztosan nem.

a havi 40e, az olyan 4,5 milla hitelre elég, azaz a min önrésszel olyan 6 millás ingatlanra számíthatsz.


lakáslízinget nézzél, az talán megy nulla önerővel...

2011. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Teljesen veszett az ügy. Mostanában csak forint alapú hitelt szoktak adni, ha olcsó a lakás, és nagyon hosszú a futamidő, akkor sem jön ki 40 e.-ből.

Önerő nélkül csak jelzálog hitelt adnak, ha van rokon, akinek az ingatlanjára terhelhetsz.

2011. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
" Mostanában csak forint alapú hitelt szoktak adni" mivel első Vigyor kötelezte erre a bankokat
2011. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen nem kötelezte, csak betiltotta a deviza alapú jelzálog bejegyzést.
2011. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de ebben speciel igaza van. Ha már régebben meghozták volna ezt az intézkedést, talán kevesebbeknek lenne saját nagy lakásuk, de kevesebb hitel is dőlt volna be.

Kérdező: szerintem ott indul a dolog, hogy józan paraszti ésszel belegondolva a te kereseteddel nem szabad hitelt felvenni. Alapszabály, hogy olyan törlesztőd legyen, aminek a másfélszeresét még simán kifizeted, de akár a dupláját is ki tudod nyögni, ha kell. Mit csinálsz, ha jövőre megemelkedik a törlesztőd? Nem szabad ezt ennyire kicentizni. Inkább később legyen saját lakásod, de ne menj bele ilyen hitelbe. Képezz tartalékot, ez azért is jó, mert ha munkanélkülivé válsz, tudsz mihez nyúlni, és egyelőre gyűjtögess inkább lakásra. Nézz körül, hova fektetheted be a pénzed, ahol a legjobb kamatot kapod rá.

Amit most tervezel, az a mai helyzetben egyenlő az öngyilkossággal.

2011. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

utolsó: akkor hátha ez megváltoztatja a véleményed:


az én hitelem: frankhitel

44 kezdő részlet, most 64, legmagasabb 68 volt

ugyanez forint alapon, ugyanannál a banknál, ugyanazon futamidőre 92 vel indult volna....4,5 éves


eddig még messze jól jártam a hitelemmel a forint alapúhoz képest...arról nem is beszélve, hogy lassan már azt is Vigyorka mondja meg, mivel törölhetem ki a seggem szarás után :@

2011. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Jó, én nem azt mondom, hogy az ördög műve a frankhitel :)

De a válaszom lényege nem is ez volt, hanem inkább az, hogy nem kéne ennyire kicentizni a dolgot :)

2011. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elsősorban ez a kereset nagyon kevés,egy lakáshitelhez.Másodsorban amibe hajlandó lennél belevágni,felér egy lassú öngyilkossággal.(tapasztalat)
2011. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

ÉN a helyedben nem mernék így bele vágni, pedig ugyanez van nálam is. Kb. 100ezer nettó havonta.


Ha van egy kis időd és türelmed, esetleg Fundamenta 8 évre havi 20ezerrel takarékoskodva. Az állam hozzátesz 30 %-ot és a hitellel együtt a kamat 3,9 %. Így 8 év végén kapsz 6millió kettő körül, s utána még kb. 35-40-et kell törlesztened.


Kérdés, hogy tudsz -e várni ennyi időt, s hogy hol szeretnél házat venni. Mert a fővárosban ennyiből nem igazán tudsz venni semmit.


Én is gondolkodom ezen a megoldáson, de az tart vissza, hogy ki tudja hol leszek én 8 év múlva

2011. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. A probléma az, hogy nekem családi okokból kell költöznöm maximum pár hónapon belül, albérletbe pedig nem akarok, mert az ugyanaz, mint a lakáshitel, csak fizetem, fizetem, de soha nem lesz enyém a lakás.

Rendben, tehát lakáshitel kizárva, esetleg más lehetőségek számomra? Lakáslízingről mi a véleményetek? Úgy tudom, ott még ennél is magasabbak a törlesztőrészletek.

2011. márc. 14. 09:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!