Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék, hogy ne menjek...

Mit tehetnék, hogy ne menjek tönkre amiatt, mert kölcsön adtam valakinek és nem fizeti vissza?

Figyelt kérdés
Banktól vettem fel hitelt még a válság előtt. Egy gyerekkori ismerősöm kért tőlem és adtam neki, de becsapott. Már 3 papírom van, amit saját kezével írt, de tanúk nélkül írtuk alá. Úgy tudom, hogy a nevén nincs semmi. Beszéltem a családjával és azt mondták, hogy ha feljelentem, akkor ők feljelentenek engem uzsorázásért, pedig ilyesmiről nincs szó. Én azért vettem fel hitelt, hogy vállalkozzak, és csak 3 hónapra adtam oda neki, ami régen letelt. Persze ígért rá kamatot, de nem akkorát, mint az uzsora lenne. Én miközben nem fizet, teljesen tönkremegyek mind anyagilag és idegileg egyaránt. Mindenfelé tartozásaim vannak, el fogom veszíteni az ingatlanom, amire a hitelt felvettem Mit tudok tenni, milyen lehetőségeim vannak?
2009. márc. 1. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmészb egy ügyvédhez és elmondod neki ugyanezt.
2009. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel itt a kérdést, mert reménykedem, hátha ért a jogi dolgokhoz valaki, mert nincs pénzem ügyvédre eme pillanatban. Próbálom fizetni a számláimat, hogy ne kapcsoljanak ki mindent, nem tudok most egy ügyvédet megfizetni.:
2009. márc. 1. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Bíróságon pár év múlva pénzhez jutsz, ha jó a szerződésed formailag és tartalmilag, de én a helyedbe felhívnám az illető figyelmét hogy három napon belül hozza a pénzt, ha nem hozza elmennék és szétverném a fejét egy csendes helyen tanúk nélkül, aztán ezt hetente megtenném amíg nem fizet, fizetni fog hamar hidd el...
2009. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nőként nem fogok verekedni, meg amúgy sem hiszem, hogy le kéne aljasodnom ilyen szintre. Az összeg jóval magasabb, mintsem egy verésért azonnal kifizesse...
2009. márc. 4. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szóban kötött szerződés is szerződés, legfeljebb nehezebb bizonyítani. Ha van valami papír, azt biztosan lehet használni. Az ügyvéd és a bírósághoz fordulás nem spórolható meg. A végrehajtási költséget ő fogja állni, ha sikerül a végrehajtás.
2009. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az összeg elég nagy, keress egy törvényes behajtócéget. Az összeg 5-10%-ért vállalják, hogy visszaszerzik neked a pénzed. Ilyen pici, 50-100 ezres tételekkel nem foglalkoznak, de 500ezer-egymillió felett már megéri nekik.
2009. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1M 950e Ft-ról van szó. Felvettem a kapcsolatot időközben behajtó cégekkel,de 20%-tól kezdődnek az árik és előre kell fizetni, valamint nagyon úgy néz ki, hogy per lesz a dologból, amit szintén nekem kell fizetnem. Most olyan céget keresek, aki megvásárolná a követelésem, így azonnal hozzájuthatnék a pénzem egy részéhez legalább, és elfelejteném gyorsan az egész ügyet.:(
2009. márc. 5. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Szervusz!


A jogi út a következő: Kiadsz a számlákkal, levelekkel együtt egy meghatalmazást, Fizetési Meghagyási Eljárás keretein belül. Ez nem polgári per (de könnyen az lehet), és nem kell hozzá a srácnak megjelennie sem, távollétében a bíróság kimondhatja, hogy jogerős és végrehajtható.


Te idáig sem fogsz eljutni.


Nem tudod bizonyítani, hogy az illető írta a papírokat, a családja tagadni fog, akárcsak ő, beperel rágalmazásért, és ennyi, hacsak nincs NAGYON jó ügyvéded.


Amúgy alsó hangon is, ha nincs bonyodalom az ügyből, fél év, mire a bíróság megmozdítja a kezét, már ha megfelelőek a számláid/papírjaid.


Sajnálom, de szerintem veszett fejsze nyele.

2009. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Egy grafológus szerinted nem állapítja meg azonnal, hogy az adós írta a papírokat?! Ne írj hülyeségeket, mert a jog nem így működik. Kicsit súlyosabb ügyről van itt szó...
2009. márc. 7. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:
A Grafológusi nem minden esetben bizonyító erejű szakvélemény. Sajnos.
2009. márc. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!