Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan hitel, amiből...

Kecskebéka69 kérdése:

Létezik olyan hitel, amiből kb 7 hónap törlesztő van, és drágább lenne ha egyben visszafizetem, mint ha havonta törleszteném?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen! A legtöbb hitel pontosan ilyen. A bank az elesett kamatokat is felszámolja az összegre, tehát ugyan ott leszel mint ha törlesztenél, viszont az előtörlesztésért még felszámolnak. Azt hiszem valami módosítás van most, hogy egyszeri előtörlesztés lehetséges vagy mi, de a pontos szabályát nem tudom.
2011. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában: bank nem számolja fel a kamatokat a futamidő végéig, azért kerül többe az egyösszegű kifizetés (előtörlesztés), mert előtörlesztési díjat számít fel a bank.

Azért írtam általában, mert lehetnek speciális rendelkezések a Szerződés Általános Feltételiben, Hirdetményben ezt meg kell nézni.

2011. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!