Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő alatt évül el az...

Mennyi idő alatt évül el az áruvásárlási kölcsön az OTP-nél?!

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:

hogyhogy elévül?


ha visszafizetted.

2011. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs visszafizetve! Viszont 10 éve történt és most kaptam az első levelet a végrehajtásról!
2011. máj. 24. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
A tartozás nem évül el. Viszont tíz év alatt jócskán gyűlhetett rá a kamat.
2011. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ehehh, akkor hamarosan nagy meglepetésben lesz részed...
2011. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tartozás 5 év múlva évül el.Feltétele, hogy 5 évig az ügyben az adós és a követelés tulajdonosa között semmi kommunikáció nem történt.Tehát a bank nem küldött levelet, amiben említik az adósságot, te nem írtál a banknak pl. hogy ekkor és ekkor fizetsz...
2011. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Szerintem hitel nem évül el. Jó nagy szívás.

"Az elévülés a polgári kötelmekben általánosan öt év alatt áll be. Az öt évet megszakítás nélkül az elévülés nyugvására okot nem adva kell érteni. Tehát ha a bank tudja, hogy hol vagy (van bejelentett lakcímed és azon értesít pl.) de öt évig nem kísérli meg a követelése érvényesítését (pl. egy felszólítólevéllel), akkor a követelés elévül, azaz állami kényszerrel nem végrehajtható. [De fennáll továbbra is!] "

2011. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, 5 év alatt elévülhetett ha időközben nem kaptál fizetési felszólítást.
2011. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10 év mire végrehajtás alá kerül egy hitel?mennyit vettél fel és mennyi lett mire idáig jutottál,ha megkérdezhetem?
2011. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy tv-t vásároltam a nevemre 2002-ben!
2011. máj. 26. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:
DE A KÉRDÉSEMRE nem adtál választ,mennyiből-mennyi lett??
2011. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!