Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 3 éve felvettem 3 banktól...

3 éve felvettem 3 banktól hitelt a barátomnak, aki nem fizet semmit. Én nem vagyok hajlandó abból a pénzből egy forintot se fizetni amiért én dolgozok meg (külföldön) Mennyi idő után évül el a hitel? Mit tudnak így kezdeni velem a bankok?

Figyelt kérdés
Fedezet nem volt a hitelekre. Papírt pedig SAJNOS nem irattam az illetővel, hogy én pénzt adtam neki.
2011. máj. 27. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pedig azt a pénzt valakinek vissza kell fizetnie, mese nincs. Kibújni nem hiszem hogy ki tudsz a kötelesség alól.
2011. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A hitel nem évülel,amennyiben az EU-n belül vagy és megtalálnak, (márpedig megtalálnak) akkor behajtják rajtad.
2011. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, ilyen mocskosak az emberek, ennyit ér egy magyar barátsága, és akkor még a románokat szidják..
2011. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Muszáj leszel fizetni sajnos, egyik ismerősöm is járt így, tőle is behajtották.
2011. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom a te neveden vannak a hitelek, akkor pedig végképp semmit nem tudsz kezdeni.

A románokról meg nem írok inkább semmit...

2011. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Rajtad mindenképp behajtják.. Keress pár kétajtós szekrényt, aztán keressétek meg ezt a f@szt.
2011. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nagy hiba volt. Ilyen a házasság is, amig jó semmi baj. A barátság is addig barátság. Mond meg őszintén miért nem irtatok semmi megállapodást, szégyelted felhozni ?
2011. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Te vetted fel? Te

Ki fizeti vissza? Te


Mikor évül el? Soha

Mit tudnak veled kezdeni? Ha bármi van a neveden azon behajtják. Ha számlára van fizetésed akkor is ...

2011. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb amit tehetsz kézbe kapni a fizetésed külföldön félreakni és befizetni az itthoni adósságaidat belőle. Külföldön jók a bérek fél milliót megkereshetsz havonta, abból hamarosan vissza tudod fizetni az egészet. (bár nem tudom mennyi a hitel, de az biztos hogy idővel csak több lesz)

Ha lenne is papirod, hogy a pénzt a barátod kapta szerintem a bank részéről a követelés akkor is a Te neveden (mint igényvevő) marad tehát rajtad fogják követelni.

2011. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is végrehajtják ha van legális jövedelmed ingatlanod, ingóságod bármid, nem lehet tudni mikor évül el, mert attól is függ mikor szólítanak fel, indítják meg a végrehajtást kb. 5-10év. Nem értem hogy lehet egyeseknek ilyen kevés esze, hogy másnak vesznek fel hiteleket.
2011. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!