Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Max.1 éves kölcsön fedezet...

Max.1 éves kölcsön fedezet nelkul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ad a bank rövid időre több milliós kölcsönt? Néhány hét vagy hónap futamidőre kéne.


Túrom a netet, de nem talalok ilyet, a banki ugyfelszolgalatok meg pont szunetelnek még 2,5 napig.


Szeretnék áron alul megvenni egy lakást (kinéztem már), és eladni árában. Kb. nehany nap alatt el is menne haszonnal. Ehhez van szuksegem nehany hétre de MAX. 1 évre szóló futamideju kolcsonre. Ha van Köztetek ebben járatos (aki csinalt mar ilyen uzletet, vagy pont penzugyi tanacsado), akkor kérem, irjon, van-e es melyik banknal iylen szolgaltatas, es mi a neve (ún. lakáshitelek min. 5 éves futamidonel kezdodnek, szoval ez nem az) koszonom.


2011. máj. 27. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van valami fedezeted akkor igen, van olyan bank ami ad neked. Csak ez a fedezet érjen legalább 50%-al többet, mint a hitel ami kell.


Ha nincs akkor nemigen van ilyen bank.

2011. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De hát nem elég az a lakas fedezetnek, ami a bank tulajdonkeppen ilyen modon maganak vasarol meg?

Pl. én tudok egy 20 M-t érő lakast 10 M-ért, egyik nap megveszem 10 M-ért, és ha nem tudom eladni X időn belul, akkor az a banké. Tehat AZ a lakas nem lehet a fedezet, amit veszek a banknak?....

Tul. képpen ez egy kozos uzlet a bankkal. Ő adja a tőkét, én hozom az uzletet, végén a hasznon meg osztozunk. Nem?

2011. máj. 27. 23:45
 3/10 anonim ***** válasza:

De. Csak éppen ahhoz előbb meg kell venned azt a lakást. Onnantól, hogy a te tulajdonodban van, már be lehet jegyeztetni rá jelzálogjogot, és az tökéletesen megfelel a banknak a hitelhez.


Csak hát itt vetődnek fel a problémák.

Először is, nyilván ahhoz kell a hitel, hogy azt a lakást egyáltalán meg tudd vásárolni.

A második, hogy mikor eladod, a szerződésben az szokott lenni, hogy az eladó szavatol az ingatlan per- és tehermentességért. Ez nem tudom, hogy azt jelenti-e, hogy egyáltalán nem lehet terhelés az ingatlanon (ami nyilván téged kiütne), vagy azt, hogy az ezzel kapcsolatos költségeket rajtad hajtják be, ha kell.

A harmadik, hogy a bankoknak nem túl jó üzlet az, hogyha pár napra veszel fel kölcsönt. Az nekik a jó üzlet, hogyha ráterhelhetik az évek során a sápjukat, ha meg a futamidő előtt akarod visszafizetni a tartozást, akkor még pluszban egy csomó díjat rádterhelnek szerződésmódosítás címén.


De van egy használhatóbb ötletem. Ahhoz, hogy ingatlant eladjál vagy vegyél, mindenképpen szükséges ügyvéd közreműködése. Ügyvédi szárazbélyegző nélkül ugyanis tökmindegy, miben állapodtatok meg, nem érvényes.


Akkor meg miért nem kérdezed meg az ügyvédet erről?

Biztos, hogy szakszerűbb választ tudna adni erre, mint én, és hát így is, úgy is fizetni kell neki, ha már ilyenbe vágsz bele.

2011. máj. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet inkább azért árulják azt az ingatlant "áron alul", mert kutyának sem kell?


Aztán nagy hévvel megveszed hitelből és nemhogy drágábban, de ugyan annyiért sem tudod majd eladni...

2011. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Helo! Önkormanyzati lakasra van elővételi jogom. :)
2011. máj. 28. 18:50
 6/10 A kérdező kommentje:
És a Kálvin térnél van.... ;)
2011. máj. 28. 18:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy csak hosszabb futamidore biznisz kolcsont adni, nyilvan mas kamatrol esik majd szo, de ha en hajlando vagyok akár 50%-ot is adni a haszonbol, akkor az akár nettó 3 millat is jelenthet. Ez nem biznisz senkinek kolcsonre? Hát... :) Majd hetfon kiderul.
2011. máj. 28. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Én rátennék egy 5 számjegyű összeget, hogy elhajtanak de azért írd meg mi történt, kíváncsi vagyok :)
2011. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oki.:)
2011. máj. 28. 19:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Még nincs tisztazva a helyzet, de nem felejtettelek el Titeket informalni.:)
2011. jún. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!