Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet velem az Eos Faktor?

Mit tehet velem az Eos Faktor?

Figyelt kérdés

Összejött a T-Mobilnál egy kisebb-nagyobb tartozásom. Természetesen nem direkt modon totál munkanélküli lettem,átvette az Eos Faktor. Ők hívtak egy párszor telefon,kb 2-3hétre leszálltak és most küldtek egy smst ami igy hangzik:


Önnel szembeni követelésünket ÁLLAMI KÉNYSZER igénybevételével fogjuk érvényesíteni.Mire számíthatok?Természetesen hamásnem részletben szeretném kifizetni,de jelenleg most erre sincs esély. Ezt ők ugysem fogják megérteni,mert max 1héten belül várják az első részletet...szóval ez kilőve.


2011. jún. 15. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
Kb. három évig hasonló tartalú sms-eket és leveleket fognak küldeni. Amúgy semmi egyéb nem fog történni.
2011. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 Vadmeggy ***** válasza:
De miért nem a vonalat tiltják le, ahelyett, hogy smseket irogatnak? Nem tehetnek semmit, max kikapcsolják a netet telefont stb stb.
2011. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
Végrehajtó cég. Lehet, hogy egy ideig írogatnak, de az alap adósság bizony szépen hízik az eltelt idővel.Ha nem is a közeljövőben, de előbb-utóbb behajtják a tartozásodat rajtad, ami addigra akár a 10x-se is lehet az induló összegnek.
2011. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 A kérdező kommentje:

na azzal tisztában vagyok,hogy szépen megyrá a "kamat"az alap adóságra.segítek...ez egy usb internetes dolog volt amit nemtudtam fizetni és innen indult az egész.azt lekapcsolták már természetesen.egy ideig a t-mobile izélt de az nem volt olyan erőszakos mint az eos faktor. ezek átvették,zaklattak párszor telefonon és most jött ezaz sms.


jelenleg semmilyen extra tulajdonom nincs.(se számítógép,se ház,se autó,csak egy bankszámlaszám)gondolom a fizetést lefoghatják?vagy max egy részét?


ezen kívül semmit nemtudnak csinálni szerintem de még szívesen várom a válaszokat! rendőrségi ügy,bíróság mennyi esély?megkell jelennem meg ilyesmi?

2011. jún. 15. 19:19
 5/100 anonim ***** válasza:
Hála az égnek hazánkban a végrehajtói hatalomkör egyelőre még állami monopólium. Az EOS Faktor egy ADÓSSÁGKEZELŐ cég, semmi köze a végrehajtáshoz, nem "hajthat végre" semmit. Levelezhet, telefonálhat, morcos lehet, ha nem fizetsz, de NEM TEHET semmit, csak pont annyit, mint az eredeti hiteleződ. Végső soron állami kényszerrel érvényesíttet, azaz elindítja a fizetési meghagyást, kér végrehajtást stb. DE Ő MAGA NEM HAJT VÉGRE!
2011. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:

Az EOS a fizetésed SEM tilthatja le, majd ha lesz jogerős végrehajtható okirat, akkor kérheti a letiltást a végrehajtási eljárásban - mindez évek.

Nem évült amúgy még el a követelés?

2011. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 A kérdező kommentje:

elévülni?viccelsz?addig volt nyugtom amig a T-Mobilnál volt a cuccosmuccos...amint átkerült ehhez a céghez,onnastól kezdve nincs életem. konkrétan köpök a cégre mert a csaj ott ül a székben bent és akkor már azt gondolja övé a világ és úgy beszél velem mintha a fia lennék évek óta...nefélj,el is küldtem kereteken belül de rendesen.


na most utána néztem neten,ha esetlegesen is megtalálják azt aki TEHET meg dolgokat,akkor igy kérdezem...azok mik tehetnek az én esetemben?semmilyen tulajdon.innestől kezdvve elviszik a ruháimat vagymi a jó isten? :D természetesen szándékomban áll kifizetni de maradjunk annyiban ha fejreállnak sem fogok velük állapodni meg tárgyalni mert a munkát nem osztogatják.szóval,vélemények? :)(egyébként köszi a segitségeket eddig is)

2011. jún. 15. 19:36
 8/100 anonim ***** válasza:
8%
Jajj az EOS FAKTOR nekem is egyfolytában telefonálgat-sőt!!!Még a páromat is egyfolytában zaklatják,mert egyszer az ő telefonjáról hívtam őket és lefogták a számát!!!Mondjuk,hogy neki milyen jogon küldenek az én tartozásomról fenyegető sms-eket,azt nem tudom,de fel fogom őket jelenteni,mivel hajnalban is és már késő este is kifejezetten zaklatnak a telefonhívásaival.Mondjuk én egyáltalán nem veszem fel nekik a telefont,de pont leszarom őket,mert ez csak egy követelés kezelpő cég,én meg 20 felé nem tudok fizetni!Az Állami kényszeres sms nekem napi szinten 3-szor jön-nah ezt sem tudom hogyan képzelik,hiszen van egy hitelem,amit törlesztek,de ezzel kapcsolatban is olyan sms-eket kapok,mintha nem is fizetném!!!!
2011. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
51%
Akkor felvilagositok itt mindenkit, en ugyanis ott dolgozom. Az Eos Faktor behajto ceg, eddig ok. Az, hogy nyugodtan varj 3 evet en nem ajanlom, mert egyszer csak vegrehajtokra fogsz ebredni. Lehet kemenykedni, de igy lesz. Eloszor hivogatunk, aztan kuldjuk a birosagra. Ott megprobaljak kifizettetni veled, perkoltseggel egyutt, ha akkor sem vagy hajlando, megy vegrehajtasra. Ha van set up-od, modemed, vedd fel a kapcsolatot a t mobilelal es amilyen hamar lehet, add oda neki. Az az o tulajdonuk es eros kamatot szamolnak ra. Ha pedig hivnak, vagy fogadd el a reszletet, vagy kerj kamatmentes reszletet. Elobbit egy het mulva kell elkezdened fizetni, ha nem sikerul megy birosagra. Utobbirol te erdeklodj, hivatkozhatsz valami kamu baratra aki mar igenybe vette, mert kulonben nem szivsen adjuk meg. Ott viszont eloszor ki kell fizetned kb. 10 %-ot a tartozasbol. Utana jonnek a reszletek, de kamatmentesen! Tudom, rossz adosnak lenni, megertek en mindenkit, de sajnos nagyon sok a tudatlan ember. 99% nem olvassal el az ASZF-et, amikor alair valamit. Igy nem is tudjak, hogy ha nincs csekk, azt rogton neked kell igenyelni, ha nem mukodik valami rogton irasban (nem neten!) kell panaszt tenni es a tobbi... Egyebkent az adosaggal jobb vani, mig hozzank kerul, mert igenybe veheted a kamatmentes fizetest. Nalunk viszont ne varj sokaig, mert nagyon rosszul fogsz jarni. Kerj kolcson akarkitol, de probalj alkudni velunk. Titoktartas miatt nem mondhatok szamadatokat, de remekul meg el a ceg a hozzad hasonlo emberekbol. Sajnalom oket, mert tenyleg alakulhat igy, hogy elveszted a munkahelyed, meghal valaki, baba szuletik stb., de vallalni kell a kovetkezmenyeket.
2011. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
50%
Ja, egyebkent tilthatunk, az meg boven a vegrehajtas elott van. (szoc. segelyt, gyest, gyedet nem tilthatunk) A masik, hogy az idore hivatkozva nem jelenthetsz fel, mivel a torvenykonyv szerint jarunk el, reggel 7-tol este 9-ig telefonalunk. Zaklatasert sem, mi nem fenyegetunk, tajekoztatunk. Hogy nem veszed fel a telefont, az szived joga, de a cimed tudjuk. Ez az utolso hozzaszolonak ment.
2011. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!