Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok vásárolni hitelből...

Tudok vásárolni hitelből 10millió forintos használt lakást a következő helyzetben?

Figyelt kérdés
Önerő kb 2millio.Igénybe vennénk 2 gyerekre előszocpolt,Első lakáshoz jutó támogatást,fészekrakót.Pest megyei városban vásárolnánk a lakást.Munkaviszonyunk több mint egy éves.Ha valakinek van ötlete.h hogyan valósítható ez meg kérem irjon.
2009. márc. 24. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Anno még a válság előtt mi a Budapest Banktól vettünk fel hasonló hitelt. A 10 milliós ingatlanra 500e önerőt kértek. Szerintem ott érdeklődjetek. Az előszocpolt sajnos nem tudjátok igénybe venni, csak újépítésű lakásnál. Csak meglévő gyerekre vehettek igénybe félszocpolt. Remélem segítettem.
2009. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.h segítettél.Ezekszerint van lehetőségünk rá.Bár ezt az előszocpolost dolgot nem értem mindenki mást mond valyon most mi az igazság?
2009. márc. 25. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a bankban, bár én száz százalékig biztos vagyok benne, mert nemrég vettünk mi is lakást és utánajártam.
2009. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. :-) Nem tudom segít e, de leírom, hogy nálunk mi volt a helyzet. Anno sokat vaciláltunk, hogy használt vagy újépítésű lakás legyen, a szocpol miatt. Nagyon aljas a szabályozás. A megelőlegező szocpolnál nem elég, ha pusztán újépítésű, hanem Bp-en pl. 15 milliónál nem lehet drágább (vidéken 12nél) egy kis lakás, ami legalább két szobás. Na ilyet csak a 8. kerületben találtunk, ezért nem is foglalkoztunk vele tovább. Ekkor került képbe a használt lakás. Mi akkor vártuk a férjemmel az első babánkat, és közölte a bankos ügyintéző, hogy a félszocpolt sem kapjuk meg, ami a használt lakásra járna, mert az adásvételi aláírásának időpontjában már meg kell legyen az első gyerek, az sem elég, ha terhes valaki. Viszont érdekes a dolog, mert ha van legalább 1 gyermek az adásvételi aláírásakor (tehát az első gyermeket albérletben ajánlja megszülni az állam), akkor később a további gyermekekre automatikusan igénybevehető és levonják a hiteltartozásból. Így viszont buktuk az egészet.
2009. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!