Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloggal terhelt lakás...

Jelzáloggal terhelt lakás elcserélése? Mennyi esélyem van rá?

Figyelt kérdés

4 éve vettek a nővéremék egy házat 22M Ftért,21Ms hitelt vettek fel rá.Ahhot,hogy ezt megkaphassák az én lakásomra is terheltek jelzálogot.Ennek a lakásnak az értéke 11M forint.Én ezt a lakást szeretném elcserélni és kiváncsi vagyok vajon mekkora esélyem van rá,így hozzáértőket kérdeznék először és csak utána megyek az OTPbe.

Tehát a másik ingatlan értéke 10M FTa,amire el szeretném cserélni.

Azt tudom,hogy az én nevemen kell,hogy legyen az ingatlan ahhoz,hogy először is át lehessen rá rakni a hitelt,de a tulajdonos azt mondta,hogy ügyvéd elött írt papírral még ezt is vállalná.

Tehát a házról írnánk egy adásvételt,a bank erre rátelhelné a jelzáloghitelt és utána az én lakásom is úgymond el lenne adva ennek az emberkének.

A hitellel elmaradásuk a nővéreméknek soha nem volt,én is OTPs vagyok 13 éve,ide érkezik a fizetésem is,semmilyen hitelem nincs.

Tehát van rá esélyem,hogy ezt így megvalósítsam?

Köszi előre is.


2011. júl. 10. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a bankon múlik, hogy áthelyezze a jelenlegi jelzálogot a másik ingatlanra.


Nem akarok vészmadár lenni, de egyrészt mivel a másik ingatlan értéke alacsonyabb, másrészt ez hatalmas papírmunkát jelent a banknak így el fognak hajtani. Ezt úgy 75%-ra mondom. Akkor lenne esélyed, hogyha drágább vagy könnyebben értékesíthető ingatlanra cserélnél.

2011. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, van rá esély. Költséges és lassú folyamat lesz.

Kell fizetned becslést, ha ez rendben van, akkor szerződést kell módosítani és közjegyzői okiratot. Utóbbiakat is fizetni kell...

2011. júl. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 annika1000 válasza:

Tudna valaki segíteni??? Én most szeretném elcserélni a lakásomat, családiházra. A lakáson van még 7 millió jelzálog., amit vinnék magammal. Van valaki akinek már sikerült? Igaz a bankban elhajtanak, macerás vagyok.... De másnak sikerült, akkor nekem is fog. De hogyan műkődik?

Kérlek segítsetek. Köszönöm.

2012. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!