Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem fogadja el a bank a...

Miért nem fogadja el a bank a hitel fedezetekét a jelzáloggal terhelt házat?

Figyelt kérdés

Én már nem élek ott, nem is akarok oda visszaköltözni. Apám gondozásra szorul, októbertől otthonba kerül. Anyám meg apám húgához akar költözni, mert nem akar egyedül maradni a nagy házban. A másik ok, hogy a rezsit sem tudja egyedül fizetni, apám nyugdíja meg az otthonnak megy majd.


A hitel anyámmal fizetjük felesben. (svájci frank alapú)

A házat anno 8 millióra értékelték fel, a hitel 4 millió volt. (3 éve vettük fel)


Már a t*köm kivan vele, nem élek már ott, Anyám sem akar ott élni. Nem kell a ház, inkább lemondanék róla, mint évtizedekig fizetni a hitelt értelmetlenül (hiszen nem fogok soha ott élni).


A banknál azt mondták, ez nem így működik. Csak akkor veszik vissza a házat, ha nem fizetjük egy évig (de előtte ráterhelik a fizetésre, így nem lesz olyan, hogy nicns fizetve), de még így is marad jócskán adósság, csak a ház nem lesz már meg.


Én ezt nem értem. Elvileg elfogadták fedezetként a házat, mert az értékbecslő szerint többet ér, mint a hitel összege.


Arról, hogy jelenleg nem tudnák ennyiért eladni, nem én tehetek.

Hol van az megírva, hogy nem kell elfogadniuk tőlem, az általuk 3 éve elfogadott fedezetet?


Remélem értitek mit akarok kérdezni.


Félre ne értsétek, nem hőzöngeni akarok itt. Ha így van a szabály, hát így van, akkor fizetjük, aztán majd kitaláljuk mi lenne a legjobb megoldás (pl. bérbe adni).


De érdekel nagyon, hol és hogyan van megírva, hogy nem kell a banknak elfogadni a fedezetet a hitel kiváltására.

Mert a szerződésemben minden arra utal, hogy a hitel fedezete az ingatlan. Vagy rosszul értelmezem?


2011. aug. 10. 17:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha nekem el kell fogadnom az árfolyamkockázatot, akkor a banknak is el kell fogadnia, hogy az ingatlanpiac helyzete változik, nem?
2011. aug. 10. 17:43
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Jobban is jártok, hogy nem fogadják el.Adjátok el a házat, az nincs megtiltva.az árából ki tudjátok fizetni a kölcsönt és még marad is pénzetek.
2011. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ha jól értem, oda akarod adni a banknak a házat a hitel kiváltására? Hát ez sajnos tényleg nem így működik... Gondolom a hiteled sem 4 millió már, így elképzelhető, hogy nem ér annyit a ház, mint a hitel. Próbáld meghirdetni, és eladni, amiből kifizeted a hitelt és lekerül a jelzálog. Más ötletem nincs.
2011. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Próbáljuk eladni, de nem megy. Az ingatlanközvetítő is azt mondja, áll az ingatlanpiac, kelet-Magyarországon meg különösen rossz a helyzet.
2011. aug. 10. 17:54
 5/15 anonim ***** válasza:
mert a banknak nem éri meg küszködni egy házeladással, sokkal jobban jár, ha továbbra is "ül a kényelmes karosszékében" és nem kell semmit csinálnia, mert Ti fizetitek havonta a törlesztőt
2011. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a banknak így éri meg, persze hogy tudom, tisztában vagyok ezzel.


Engem az érdekel, hol és hogyan van megírva, hogy ezt megtehetik! És hol van megírva, hogy nem tehetem meg, amit leírtam.


Szóval a jogi oldalára vagyok kíváncsi, nem az értelemszerűre! :)

2011. aug. 10. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:
gondolom tartalmaznia kell mindenképp a hszonakárhány oldalas kölcsönszerződésnek, akár csak egy mondatban is. Mondjuk a bank nem kötelezhető a fedezetként felajánlott ingatlan megvételére vagy valami hasonló. Esetleg banki üzletszabályzat. Nem tudom pontosan, csak találgatok, de valahol biztos benne van, nem hülyék a bankok, többszörösen bebiztosítják magukat minden hitelnél. :-(
2011. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem szúrta ki ilyesmi a szemem, de nekiülök még egyszer átlapozom a hitelszerződést századjára is. (amúgy csak 6 oldalas :P)
2011. aug. 10. 18:05
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem az összes papírom erről, mert elég zanzásítottnak tűnik... (na, jókor vagyok én is okos, 3 év elteltével) :'(
2011. aug. 10. 18:06
 10/15 anonim ***** válasza:

A fedezet azt jelenti, hogy ha nem teljesítesz és más úton sem tudják behajtani rajtad pénzben a kölcsön összegét, akkor értékesítheti a fedezetként felajánlott ingatlant.

Amit te akarsz, az pedig olyan hitel kiváltás lenne, amikor te nem pénzben törleszted a hiteled, hanem ingatlanban.

2011. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!