Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan vehetnénk házat? Van...

Hogyan vehetnénk házat? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Én gyesen vagyok 11 hós babánkkal, párom jelenleg munkanélkülin. Se fedezet, de önerő (munkáltatói, számlakivonat stb megoldható) Esélyek?
2011. aug. 11. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha önerő van az már jó,csak azt kéne tudni mennyi..És hogy mostanában szeretnétek e lalkást mert ha pl nem most hanem pl.4 év múlva akkor lakáskassza,arra adnak állami támogatást is és lehet anniy év után lejjebb mennek a lakásárak.
2011. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Esélytelennek látom, sajnos.
2011. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
85%

Ha nincs munkátok mire akartok lakást? Most komolyan. A lakáshitelek elfogytak, kimentek a divatból. Ha lesz munkátok szépen meg kell takarítani, gyűjtögetni és ha összejött a ház fele, akkor venni egy lakást.

A min. 30% Önerő kell már egy lakáshoz/nem számla és munkáltatói/ hanem CASH! 10M Ft-os panelnél is legalább 3 M Ft.

2011. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Vegyetek lottót. Esélyetek van a főnyereményre.


Ez a kérdés ugye nem komoly??


Annyit tehettek, esetleg, k.va nagy szerencsével, hogy eltartási szerződést köttök egy nyugdíjassal, aki egyedül van. Ebben az esetben etetni kell, ruházni, megvenni a gyógyszereit, stb, tehát koránt se biztos, hogy olcsóbb, mint egy albérlet. Emellett készüljetek arra, hogy esetleg évekig (évtizedekig) ápolni kell, akkor is, ha rigolyás, szenilis, közveszélyes lesz, és elviselhetetlen.


Ebben az esetben talán sikerül pár évtized múlva megörökölni a lakását.

2011. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

A gyes az kemény 28.500 forint bruttó havonta, igaz, lehet mellette dolgozni napi 4 órában.

A munkanélküli segély meg pár hónap múlva lejár, ha addig nem lesz semmi, akkor várható bevétel nulla, illetve az is lehet bruttó 28500, csak mellette még menni kell majd közmunkára az ország túlfelire.


Szerintem ilyen kimagasló anyagi háttérrel tuti rábólint bármelyik bank a hitelbírálatra.

2011. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
De biztos komoly. Ezért tartunk itt. Mert magas fokon oktatják a pénzügyi intelligenciát az iskolákban.
2011. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták, de azért ezt én sem hagyhatom szó nélkül: HÁRMAN éltek a GYES-ből és ingatlanra akartok hitelt felvenni?

Már az is csoda, ha ebből a pénzből nélkülözés nélkül ki tudtok jönni, nemhogy még ebből hitelt fizettek. Egy átlagos hitelnél csak a törlesztő 3-5x akkora lenne, mint most a teljes bevételetek és akkor még egy gramm ételt sem vettetek és egy darab számlát sem fizettetek be. Tényleg katasztrofális, hogy ebben az országban sok embernek ennyire 0 még a legalapvetőbb pénzügyi ismerete is, ennek fényében nem is csoda, hogy ennyi bedőlt hiteles van.


De ha GYES után a munkahelyeden havi nettó 300-500ezret keresel, akkor nem szóltam...

2011. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez nem pénzügyi képzés kérdése, ez alapvető intelligencia kérdése...
2011. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem üzleti, inkább kamu kérdés!
2011. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ha pillanatnyilag 3-an éltek (rezsi, kaja, ruha) 28.500Ft-ból és várhatóan max. 3 hónapig a férjed munkanélkülit utána marad a segély akkor ez nem biztos hitelkihelyezés a bank szempontjából.


Én inkább azt javasolnám, hogy ha megteheted testvér, szülő(k minél több adóstárs van annál jobb, persze ők lesznek a tulajdonosok is) nevére vegyétek a hitelt, aki kedvezőbb elbírálásban részesülhet. Aztán egymás között lerendezitek ha egyenesbe jöttök.


Esetleg a gyest átíratni szülő, férj nevére (amíg keres munkát) és mehetsz a biztos munkába vissza, mert 3 éves koráig a gyereknek csak rendkívüli felmondással mondhatnak fel (vagy csődöl a cég, de akkor is a munkabér és járulékok az elsők között vannak).


Amúgy ha volt szülés előtt 2 év munkaviszonyod akkor nem GYES hanem GYED jár, ami sokkal magasabb, a plafon azt hiszem 88ezer most ami családi pótlékkal már 100e.

2011. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!