Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végtörlesztés azt jelenti,...

A végtörlesztés azt jelenti, hogy eladhatom 180-as árfolyam mellett a lakásomat?

Figyelt kérdés

Ez túl szép, hogy igaz legyen... Biztos bonyolultabb ennél a dolog. Mert bár buknék kb. fél milliót így, de akkor sem annyit, mint ha a mostani árfolyamon adnám el. Szabadulni akarok a lakástól. Hogy működik, segítseteK!!!

Vagy csak másik hitellel lehet kiváltani? Nemértemnemértem.... :S


2011. szept. 15. 23:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ha eladod a lakást, hogy abból fizesd vissza, vagy felveszelegy másik hitelt,hogy kifizesd ezt, ez egy normál,most is létező banki folyamat. Természetesen leszedi a bank a jelzálogot.
2011. szept. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

Miért nem marad lakás? Miért lesz új hitel?

Nem értem miről irtok.

Nekem van kb. 5 millió svájci frank hitelem. Ha eladom a házam 23 millióért, akkor a foglalóból kifizetem az 5 millió forintot, ami valószínű kevesebb, ha nem 250ft-os frankkal számolják, hanem 180ft-tal.

Tehát marad 18-19 millió ft-om, amin veszek egy másik házat. Így nincs hitelem, s van házam!

2011. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. szept. 16. 09:28
 14/16 anonim ***** válasza:

09:06 akkor te jó helyzetben vagy.

A gond azokkal van, akiknek az 5 milliós hitel mellé nem 23 milliót ér a lakása, hanem 7-8 milliót. Na nekik nem fog megmaradni.


Sok embernek kell majd eladni a lakást, hogy pénzhez jussanak, ha ki akarják egyben fizetni a hitelt. Ez pedog az árak csökkenésével fog járni, ami a vevő oldalon kifejezetten jó.


Szerintem amúgy is túlárazottak a lakások, pont a hitelmizéria miatt szálltak el az árak, mindenki milliókkal többet kért, mondván, úgyis ad majd a bank.

2011. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

09:38 - igen, nálunk is ez a helyzet. 5 milliót vettünk fel 160-as árfolyamon, a lakás most ér 7-8 milliót. Engem nem érdekel (sőőőőt....), ha nem marad meg, csak léphessünk ebből az eladhatatlannak gondolt , "ugródeszkaként" megvett pici lakásból, mert már 2 gyerek van, és nem férünk. Ez csak egy ok a sok közül, hogy miért mennénk, ha nem buknánk így milliókat. Szóval az ugródeszkáról ugranánk egy jó nagyot - igaz visszafele, albérletbe...

3 millió volt az önrészünk, abból a bankban hagynánk annyit, amennyit csak lehet, a maradékot meg megpróbálnánk visszarakosgatni, ezt egy olcsóbb albi mellett talán meg tudnánk valósítani.

Aztán majd ha a családban összejön némi pénz, akkor vásárolnánk sajátot!

2011. szept. 16. 09:53
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

09:06-os!

Az van nagy bajban, akinek a fennálló hitele meghaladja az ingatlan értékét és nem tudja eladni sem, mert nincs PLUSZ 1-2-3....5-6 milliója, hogy kifizesse a hitelt a banknak.

Na a mostani finomítgatásokkal megint ott tart ez a "180-as mentő csomag" hogy semmit nem ér annak akinek a legnagyobb szüksége van rá!

2011. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!