Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire van szükségem, ha a...

Mire van szükségem, ha a PayPal-t szeretném használni?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kicsit szájbarágósan de csak a lényeget. Nem vagyok nagyon otthon az ilyen dolgokban.
2011. okt. 1. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

szájbarágósan?


E M A I L C Í M + R E G I S Z T R Á C I Ó :)

2011. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel most ki lettem segítve......
2011. okt. 4. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mire számítottál? Akkor még részletesebben:


[link]

Ott sign up (regisztráció)

Feltöltheted az egyenleged átutalással, vagy pénzbefizetéssel (ezt gondolom nem kell részletezni)

És ahol meg fizetni akarsz, csak megadod a Paypal oldalon a belépési adataidat és ha minden rendben, akkor a Pay gombra kattintasz.


Mire vagy még kíváncsi? Egyszerűen és könnyen használható.

2011. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit bankban utána érdeklődtem, nos nem tudtak ezzel kapcsolatban sokat mondani. Olvastam fórumon, hogy elvileg dombornyomott kártya kell, gyakorlatilag nélküle is működik. Igaz ez? Ha igen, mik a feltételei, illetve milyen kártyáknál működik. Sajna hülye vagyok a banki dolgokhoz, de írtam a kérdésnél is, hogy "nem vagyok nagyon otthon az ilyen dolgokban".


Neten pedig írnak ezt is, írnak azt is...

2011. okt. 6. 13:37
 5/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Alaphelyzetben egy bankszámla kell a használatához.

Két módon tudod használni a paypal számládat:

Feltöltéssel (topup) itt annyi a teendő, hogy utalással v. készpénzbefizetéssel tudsz pénzt tenni a paypal számládra (unicreditnél vezet számlát a paypal Mo.-on)

-Ennek az az előnye, hogy nem kell hozzá bankkártya.

Hátránya már több van (szerintem)

-lassú (2-4 nap) ergó nem tudsz, olyat, hogy találsz valami jó ajánlatot és hopp már meg is vetted.

- csak forintot tudsz utalni, amit a paypal a saját árfolyamán vált arra a pénznemre, amiben fizetnél, ennek az a hátránya, hogy nem tudod nagyon kicentizni, hogy mekkora összeget utalsz/fizetsz be, mert lehet, hogy nem lesz elég.

Továbbá tudod használni úgy is a paypal számládat, hogy bankkártyát regisztrálsz a paypalhoz (én így használom)

Ennek szinte csak előnyei vannak:

- Nem kell utalgatni, ergó ha van pénz a folyószámládon, ugyan úgy tudsz vásárolni, mintha csak boltban használnád a kártyát

- Nem kell azzal foglalkoznod, hogy mi lesz az árfolyam, mert a vásárlás pillanatában átváltja a paypal az összeget, és azt fogjár terhelni a számládra.


Bankkártáyval kapcsolatban pedig téves elképzelés az, hogy dombornyomott kártya kell hozzá, csak annyi kell, hogy a kártyán legyen a hátulján 3 jegyű cvv biztonsági kód (ergó online használható legyen a kártya) manapság a nem dombornyomott kártyák is túlnyomó részben ilyenek.


Itt egy elég naprakész lista, hogy bankoknál melyik kártáyk használhatóak online:


[link]


Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, minden benne volt, amit tudni akartam!
2011. okt. 7. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Még csak kártya sem kell hozzá, az OTP-nél van vmi internetes csomag, nekem azzal működik. Fizikai kártya nincs is hozzá.
2011. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!