Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha vásárolok 10. 000 Ft-os...

BaltasHenry kérdése:

Ha vásárolok 10. 000 Ft-os diszkont kincstárjegyet 3 hónapra, összességében mennyi lesz a kamat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
így pontosan nem tudom, de olyan 600 és 1000 Ft között.
2011. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 apoi ***** válasza:
47%
Azt is tudnod kell, hogy kincstárjegyet magánszemély nem vehet, csak brókeren keresztül. A bróker pedig jutalékot fog kérni. Szal egyet venni tuti nem éri meg.
2011. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Frontosa ***** válasza:
100%

Bárki vehet diszkont kincstárjegyet, a hozamai 5-6% között szóródnak. Tehát ennek a hozamnak a negyedét kapod meg ha 3 hónap mulva van a lejárat-16% kamatadó.

Pl. 10000Ft 6% mellett 3 hónapra-126 Ft lesz a hozamod!

Az értékpapír- és/vagy folyószámla ennél többe kerül. 100000 alatt ne is gondolkodj rajta.

Remélem segítettem!

Üdv,

2011. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt elmagyaráznád, hogy az elméletileg 6%-os hozamnak miért csak a negyedét kapom meg?
2011. okt. 7. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Frontosa leírta korrekten a választ!


Azért csak a negyedét kapod meg, mert a 6 %, az egy évre vonatkozik. 3 hónap negyed év, negyedannyi kamat. -kamatadó

2011. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 apoi ***** válasza:
100%

A kincstárjegy (és általában minden) kamatát éves kamatban adják meg.

Tehát ha veszel egy 10.000 Ft-os 3 hónapos diszkont dincstárjegyet, akkor a kamat így alakul:

6 % kamat ha egy évre megtartanád (kb. veszel 4-et egymás után, negyedévenként) = 600 Ft

Ebből lejön 16% kamatadó, te csak a 84%-át kapod meg. = 504 Ft.

Ennek a negyedét kapod 3 hónapra = 126 Ft


És akkor pontosítom mind az előttem szólót, mind magamat:

A diszkont kincstárjegyet az államtól közvetlenül csak brókerek (Elsődleges forgalmazók) jegyezhetik. Magánszemély csak rajtuk keresztül vehet ilyet.

[link]


A le nem járt kincstárjegyeknek van másodpiacuk is, ahol ezeket lehet adni-venni. Azaz vehetsz pl. egy 12 hónapos kincstárjegyet a 7. hónapjában, és 5 hónap múlva besétálsz a pénzért. Persze nem névértéken adják...

Ott talán megjelenhetsz magánszemélyként, de én azt is kétlem.

A kincstárjegy eleve nem egy kinyomtatott papír, tehát értékpapír számla is kell hozzá.

Nem egyszerű ez.


De azért vannak olyan termékek, amiket az államkincstár közvetlenül a lakosságnak árul.

2011. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint, ha beleszámoljuk az inflációt is, nem valami jó befektetés.
2011. okt. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!