Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ebből a devizahite...

Szerintetek ebből a devizahiteles korszakból lesz valami kiút? Talál valaki erre valami megoldást? Mert ha így megy tovább mindenki bebukja a lakását!

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Lesz és van is kiút. Az embereknek rá kéne ébredni, hogy a hitel az ő felelősségük, ergo el kell kezdeni megkeresni a lehetőséget a visszafizetésére.

Vannak, akik már rég eladták a lakást és vettek helyette egy akkorát, amit ki bírnak fizetni és fenn bírnak tartani.

Vannak olyan ismerőseim, ahol anyuka összecsomagolta a két gyereket és kimentek külföldre. Onnan törlesztik haza a hitelt, lassan le is jár nekik.


A lakásukat leginkább azok bukják be, akik felelőtlenül vették fel a hitelt. A svájci frank árfolyama 50 éve 2, azaz kettő forint volt. Azóta a százszorosára növekedett, ráadásul exponenciális ütemben. A tendencia nyilvánvaló: hosszú távon ezen csak bukni lehet. Ehhez nem kell pénzügyi gurunak lenni, csak egy kis józan ész kell.

Na most aki ész nélkül vett fel hitelt, az most megjárta, mert több a hitele, mint a lakásának az értéke. Ő valószínűleg vagy kimegy külföldre és onnan törleszt, vagy csúnyán be fogja bukni a lakását. Mert akármilyen hihetetlen, bizony ilyen is megeshet.

2011. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 JulesM111 ***** válasza:
61%

De szeretem az ilyen hozzászólásokat, ahol ba..tatják a devizahiteleseket, meg felelőtlen gondolkodásúak...

Minden kib..tt hitel viszafizetendő összege piaci alapon változik, ma-most a devizaadósok szívnak, ma-most mindenki rohan ft hitelt felvenni, holnap a fointhitelesek szívnak, ennyire egyszerű a dolog :)

2011. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
"A lakásukat leginkább azok bukják be, akik felelőtlenül vették fel a hitelt. " Hát ez nagyon okos gondolat! Senki nem azért vette fel és még nagyon sokan önerőt is tettek bele ,hogy X év múlva bukjanak mindent!!!!!!!! Imádom az ilyen embereket!!! Gondolkozz már egy kicsit!!!
2011. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, a kérdésre értelmes választ adni nem sikerült, komolyan volt értelme csak azért írni, hogy a hozzászólásom kritizáljátok? Tessék már alátámasztani. Legalább ahogy én tettem.


Akinek volt egy értelmes mennyiségű önerője a lakásában, az most ha mást nem is tud tenni, legalább a lakást eladhatja, mert fedezi a hitel értékét.

Aki nulla vagy 10% önerővel vett fel hitelt, azt nyugodtan nevezhetjük felelőtlennek.


Kedves második és harmadik válaszoló, sajnálom ha magatokra vettétek, amit írtam, de - amennyiben hitelesek vagytok - főleg nektek szól a dolog. Nem engem kell támadni és másra kenni a felelősséget, hanem elismerni, hogy valóban muszáj volt, de azonnal az a lakás, kockáztattatok és buktatok. Vagy mondhatnám t/1-ben is, ugyanis nekem is van frankhitelem. El kell ismerni, hogy rossz döntés volt, de a mi döntésünk volt, és innen elindulva meg kell próbálni kimászni a gödörből. Ennyi, roppant egyszerű.

2011. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabica44 válasza:
41%

Esküszöm te nagyon hülye vagy CSAK " okoskodsz"!!

Felelőtlennek nevezed aki annak idején úgy vette fel a hitelt ( lányomék 6 éve ), minden szabályoknak megfeleltek, kényelmesen tudták vállalni az akkori törlesztő részletet.DE!! itt szerződés szegésről van szó,és nem a lányomék részéről!! Ami most nekik, havi 150.000ft a törlesztőrészlet, mert 2 évre megkapták a kezdő törlesztő lehetőségét, mivel mindig pontosan fizettek. letelt a két év, most az "aktuális árfolyamot" visszaállították és hozzábasztak +18.000ft-t amiért annak idején " kegyes" volt a bank+ a két évre visszamenő különbözetet= 150.000ft!! Ez korrekt!!!??? Most ha tudnák fizetni sem fizetnék, mert ők viszont korrektek voltak, aláírtak egy olyan szerződést, melyet tudnak vállalni!! de ilyen áron??? Nem kell saját lakás, hogy még az unokái is fizetni fogják, akkor vigyék a lakást, vagy amit akarnak, azt csinálnak vele! és ezzel kényszerítik rá az embereket, hogy meneküljenk, lopjanak, csaljanak, hazudjanak!! lásd. PARLAMENTI képviselők...Erről ennyit!!

2012. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!