Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van ha aláírom a végtörlesz...

Mi van ha aláírom a végtörlesztési szándéknyilatkozatot, de mégsem tudok, mert a bank addig húzza az időt, hogy ne tudjam jan.31ig bemutatni a pénz rendelkezésre állási igazolását?

Figyelt kérdés

Akkor ugrik az addig az új hitelbe ölt pénzem(járulékos költségek, stb.), és még végül végtörleszteni sem tudok?

köszi


2011. dec. 24. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, és attól tartok, hogy szándékosan erre játszanak a bankok.
2011. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

aha, gondoltam...szuper!

Köszi a választ, kellemes ünnepeket!

2011. dec. 26. 09:15
 3/18 anonim ***** válasza:
Semmilyen bírságot nem kell fizetned. Ha addigra nincs meg a pénz akkor sajnos nincs meg (azért ez durva volt, hogy utolsó pillanatban módosították)de nem érhet semmilyen szankció. De jobb ha megkérdezed.
2011. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szia, igen, ezt tudom, én nem is erre gondoltam., hanem hogy kifizettetik a 2-3 tulajdoni lapot, stb., ami kell az új hitelhez, és végül benyögik, hogy bocs, de nem...
2011. dec. 30. 09:46
 5/18 anonim válasza:
Ez nagy szívás, átérzem, csak közvetetten vagyok érintett a végtörlesztési ügyben. Akitől lakást veszünk végtörlesztenek és most visszalépnek az eladástól emiatt a jan. 31-ei határidő miatt. Mennyire biztos, hogy elfogadják vajon ezt a javaslatot, amit benyújtottak és nem kell jan 31-ig bemutatni a nyilatkozatot? Ahol tudnak még jobban szorongatnak..
2011. dec. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Milyen javaslatra gondolsz? Én nem hallottam ilyenről.

A módosítás az most pont a jan.31-i határidő.

2011. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
A módosítás még nem "végleges" a január 31-ei dátumról,még nem fogadták el úgy tudom.
2011. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam valahol, hogy már elfogadták, csak még nem hirdették ki, most van a köztársasági elnök előtt aláírásra.
2011. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most megnéztem mégegyszer a jogszabályt és már benne van a január 30-i határidő.


"f) a hitelfelvevő az (1) bekezdés szerinti pénzügyi intézmény részére 2012. január 30-ig


1. a végtörlesztéshez szükséges teljes összegre vonatkozóan – ideértve a d) pont szerinti tartozásait is – szükséges forintösszeget maradéktalanul átutalja, vagy


2. az 1. pont szerinti összegre illetőleg annak az átutalással nem fedezett hányadára a végtörlesztéshez hitelt nyújtó pénzügyi intézmény által szabályszerűen kiállított, feltétlen és visszavonhatatlan – legkésőbb a c) pont szerinti igénybejelentéstől számított 60 napon belüli időpontig teljesítendő folyósítási kötelezettséget vállaló – írásbeli nyilatkozattal igazolja a végtörlesztéshez szükséges fedezetet."

2011. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

:-(

B.Ú.É.K. mindenkinek! :-)

Nekem még az is gáz, hogy nem tudom, hogy megéri-e egyáltalán átváltanom, mert épp "csak" annyit nyerek rajta, hogy ha a CHF kicsit lejjebb megy, és az új hitelnek meg felemelik a kamatját, akkor már semmi értelme nem is volt az egésznek, csak a nagy idegeskedés...:-(

nem is tudom mit csináljak, komolyan...szívás az egész úgy ahogy van, azt gondolom, hogy most felveszem az új hitelt, és a bank akkor is behajtja rajtam így, vagy úgy a kigondolt hasznát(egy kis kamatemelés, egy kis éves tudomisén milyen díj, egy kis kezelési költség, és már pénzénél is van...

Mindenkinek kívánok az új évre egészséget, és hogy a számára legjobb kiutat találja ebből az útvesztőből!

Köszi a válaszokat!

2012. jan. 1. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!