Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank segitségével veszel egy...

Bank segitségével veszel egy autót, előleget fizetsz az autóért,10 évre kapod a kölcsönt. Amig nincs teljesen kifizetve az autó, addig kinek a tulajdonában van? A banké és a hitelfelvevő a vételár teljes kifizetéséig csak üzemeltető?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés: hitel vagy lízing? Ugyanis itt a nagy különbség.


Hitelnél a tiéd az autó, ám a törzskönyv a banknál van. Az okmányirodában pedig opció van bejegyezve az autóra a banknak, így nem tudod nélkülök eladni. Ez ugyanis a hitel fedezete (jelzáloga).


Lízingnél a bank az autó tulajdonosa, és te vagy az üzemeltetője. A tk ilyenkor is a banknál van természetesen (és az az övé is!), a forgalmiban te üzembentartóként szerepelsz. Amikor kifizeted az autót (lejár a törlesztés), akkor újra át kell írni az autót.

2012. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Húúú! Kedves első! Én lízingelem... Ezek szerint annak idején kifizettették velem, hogy az autó legyen a bank nevére írva (így volt), majd miután lejárt a csodálatos svájci frank alapú hitelem, újra én fizetem ki az átírást... :(


Ez a nap jó híre...

2012. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, újra át kell írni.


Aki szerint viszont tévedek, az megmagyarázná, hogy miben tévedek, vagy csak rossz hírt közöltem, és nem tetszik amit írtam?

2012. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!