Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankártyáról szeretnék utalni...

Bankártyáról szeretnék utalni másik ember számlájára pénzt. Ezt csak akkor tehetem meg ha a saját számlaszámomról küldöm? Pl anyukáméról én nem utalhatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha anyukád megengedi hogy az övéről küldd, akkor elmétileg te is megteheted. Persze anyud kelleni fog hozzá, mert a különböző jelszavakat ő tudja (pl. Internetbanknál).
2012. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
amennyiben ismered a hozzáférést, akkor utalhatsz bárki számlájáról, általában sms-t küldenek és az abban lévő kódot kell megadni az utaláshoz, személyesen pedig bemész a bankba és ha van felhatalmazásod, akkor tudsz más számlájáról is utalni. Bankkártyáról nem lehet utalni, csak bankszámlaszámról. Annak, aki kapja, édes mindegy lesz, hogy kitől érkezett, a lényeg, hogy megérkezett.
2012. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha anyukádéról utalsz, akkor tőle veszi le a pénzt. Miért venné le máshonnan?

De miért nem a saját bankkártyád számlájáról utalsz?

2012. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy azt akartad írni, hogy bankszámláról szeretnél utalni valaki más számlájára.

Miért ne tehetnéd meg? Csak nagyon fontos, hogy jelezd a kedvezményezettnek, hogy kinek a nevében lett elküldve a pénz.

2012. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mert nekem nincs számlaszámom csak anyának!:)

Ezek szerint egy meghatalmazás kell és utalhatok.Jó köszönöm a válaszokat!!

2012. febr. 14. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!