Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vehetek fel egyszerre több...

Vehetek fel egyszerre több hitelt is? (2 autó+lakás)

Figyelt kérdés

Férjem (bár már külön élünk, de jó a viszonyunk)nem tud hitelre autót venni, mert (aktív) BAR listás. Megkért, hogy vegyünk az én nevemre autót, mert ő máshogy nem tud.Viszont majd nekem is muszáj lesz, mert az én autóm is a végét járja:-( Pár év múlva viszont lakás hitelt is készülök felvenni, mert egy pici lakásban élünk a gyerekkel.

1.Lehet egyszerre több hitelt is felvenni vagy nem is nézik? Csak a lényeg, hogy tudd fizetni?

2.Lehet-e nekem abból hátrányom ha az én nevemen megy a férjem autóhitele? De persze ő fizeti és jár az autóval.


Köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 13. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet felvenni több hitelt, de:

- a banknál Te leszel az adós, nekik hiába mondod, hogy de majd a férjed fizeti, a Te kereseted fogják nézni és úgy tudom a hiteltörlesztő max. a béred 30%-a lehet

- hátrányod lehet belőle, mert ha a férjed vmi miatt mégsem fogja tudni fizetni a törlesztőt, akkor, mivel Te leszel hivatalosan az adós, téged fognak állandóan zaklatni és esetleg előbb-utóbb Te is BAR listára kerülsz, ha nem bírod helyette fizetni.


Én tuti nem mennék bele.

2012. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én másnak elvből nem vennék fel hitelt. Ha egy idő után nem úgy jönnek össze neki a dolgok, hogy tudja fizetni neked kell! Aztán rinyálhatsz a banknak, hogy nem neked lett véve autó, ha a te neveden van, te vagy a ludas. HA a bank elővásárlási joggal él az autó felett (Ha nem tudjátok fizetni elveszi és ő próbálja eladni) Természetesen az autó valós értékének a töredékéért. Tehát h vettél egy 2 milliós kocsit, nem tudtad fizetni, bank elviszi és eladja 500ezer Ft-ért, akkor a 1,5 milliót még mindig majd rajtad akarja bevasalni.

Szerintem lehet amúgy egyszerre több hitelt is felvenni,a lényeg, hogy jó sok bizonyítható fizetésed legyen. Szerintem egy autónál és lakáshitelnél 250-300ezer forint netto megfelel a banknak.

2012. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm:-(
2012. márc. 13. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

hiteltanácsadó vagyok és rengeteg olyan aktív báros ügyféllel találkozom, akik rokon hibájából lettek bárosak. Ezért nem lennék adós egy más most is aktív báros mellett...


Másrészt Te is szeretnél felvenni hitelt, így a Te hitelképességed rontja. A bank nézi a jövedelem nagyságát, kik élnek belőle és mennyire van leterhelve.

Helyedben először vennék magamnak, aztán ha nagyon jó szívű vagyok, akkor amikor én túl vagyok a hitelfelvételemen, akkor utána elmennék adósnak más helyett. Nagy valószínűséggel, akkor már eléggé le leszel terhelve ahhoz, hogy ne kelljél adósnak...

2012. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. márc. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!