Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol éri meg legjobban lakás...

Hol éri meg legjobban lakás előtakarékossági számlát nyitni?

Figyelt kérdés

Melyik banknak vannak a legkedvezőbb feltételei?

(egyéb befektetési módok nem érdekelnek, nem kérek privátot különböző átverésekről)


2012. márc. 28. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szeretnél betenni, és mennyi időre?
2012. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazából nagy különbség nincs: a 30% állami támogatást (maximum havi 20eFt-nál 2ezer ez kb. 1,3M 4 évnél 2,6M 8 évnél) és valami bitang rossz 2-3% kamatot a befizetésekre. Ahol az eltérés van az a hozzá kapcsolódó hitel, vagy ha korábban kell akkor áthidaló kölcsön (ez 3 külön termék) ami lehet kisebb összegnél személyi kölcsön-szerű (1M-ig)illetve nagyobb összegnél ingatlan fedezetű (max. 3 vagy max 6Millió).


Mondanom sem kell, hogy legjobban akkor jársz, ha nem veszel fel kölcsönt.


Mivel kb. egykutya én azt választottam ami régebben nyújt, online köthető (Fundamenta)

2012. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A párommal együtt akarjuk nyitni, már ha ilyen lehetséges (nem vagyok képben), és havonta egy bizonyos összeget utaltatni a számláinkról (vagy beteszünk annyit havonta, mindketten ugyanakkora összeget). Fejenként olyan 10-15ezerre gondoltam. Illetve én egy félmilliós összeget be tudnék tenni egészben.
2012. márc. 28. 17:41
 4/7 kapo1588 ***** válasza:

:)

A lakás takarékba nem lehet egybe... max összeg havi 20 ezer amit egy szerződésre fizethetsz. de köthettek egyet a te nevedre és egyet a barátnődére. három magyar lakás takarék van. a fundamenta az otp lakástakarék és az erste lakástakarék. A feltételek szinte megegyeznek max a nyitási díjban lehetnek különbségek( ennek nektek kéne utána járni:))

De egy jó tanács: ne kössetek 4,5 évesnél hosszabbat mert utána már nem olyan jó az a kamat!!

Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! Hát akkor ezek szerint külön kell kötni, mindegy, úgyis elsősorban én gondoltam erre, a párom nem is tudom, akar-e ilyen számlát(egyébként én vagyok a nő:)). Utána fogok érdeklődni a bankoknál.
2012. márc. 28. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ebből Unit linkedet mondanék, bár én elítélem az összes ilyen vackot, nem is fektetem banki termékekbe a pénzem, de, hogy mibe az titok! :) A Unit linked az havi, és a Generalinál nagyon jó termékek vannak, ezt érdemes átbogarászni:


[link]


Egyébként az 500 ezret is mellé lehet tenni, vagy lekötöd valahol, de én nem szeretem ezeket a termékeket. A hátulütői, min. 10 év, ha előtte veszed fel akkor buktad a pénzt, csak töredékét kapod vissza, ha nem fizeted megint csak veszítesz! Van kockázata is, de lehet rakni kockázatmentes alapba is de akkor kevesebb jön be. Itt sajnos sok mindent nem lehet javasolni, én ezt javasolnám, amit meg szívvel javasolnák, az nem hiszem, hogy neked tetszene. De ezek mellett még ott az arany, viszont az nem kamatozik vagy keveset, annak a lényege az értékmegőrzés, tehát, hogy mindig ugyanannyiért add el mint amennyit most ér. Vagyis veszel egy házat 10 misiért, és 10 év múlva is ennyiért adod el nem pedig 8 ért. De nálad az lesz a nyerő amit írtam, Generali aranyszárny.

2012. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lakáskassza is jó, és újra állami támogatott, csak szerintem kevés.
2012. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!