Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Offshore cég? Melyik országban?

Offshore cég? Melyik országban?

Figyelt kérdés
Egy válás előtt vagyok. Nincs házassági szerződésünk. A pénzemet szeretném elhelyezni egy külföldi bankban. Ehhez úgy tudom cég is kell aminek van bank számlája. A pénzem adózott jövedelem. Ha feleségem megtudja ennek a számlának a számlaszámát és a cég nevét akkor a bíróságon tud valamit tenni? Van olyan konkrét ország ahol a magyar hatóságok nem tudják kideríteni, hogy nekem közöm van a számlához, céghez ?
2012. júl. 14. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell cég, elég egy külföldi bankszámla (pl. Liechtensteinben), de szerintem egyszerűbb lenne kp-ben tartani és rábízni valakire, hogy tegye széfbe. Ugyanakkor ha a feleséged tud erről a pénzről, akkor már tökmindegy.
2012. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm. A második hozzászólónak meg : a feleségem megcsalt és bevallotta, hogy soha nem is szeretett ezért gondolkozom ilyesmin csak nem akartam leírni az egész történetet mert fölöslegesnek éreztem.
2012. júl. 14. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Fektesd be a cégembe, válás után a dupláját kapod vissza.

Titkosítást megoldjuk. :)

2012. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!