Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kulfoldon behajthatjak rajtam...

Kulfoldon behajthatjak rajtam a tartozast?

Figyelt kérdés
1,5 eve van tartozasom az allam fele.az otthoni cimekre kuldik szorgalmasan a leveleket , mivel otthon semmi jovo nincs szamomra hulyesegnek tartom visszafizetni....ja.de itt sem akarom h nyagassanak.Van ra esely? Eddig csak feketen dolgoztam itt, regisztralva is vagyok de eddig meg nem tortent semmi. kesobb lesz valami? Mondjuk ha bejelntve akarok dolgozni kesobb meg bankszamlat nyitni. A valaszt elore is koszonom.:));)

2012. aug. 10. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha EU-n belül vagy akkor minden bizonnyal igen - de arra számíts, hogy a nemzetközi behajtásnak olyan költségei vannak, hogy be fogsz sz@rni (mert ugye rád terhelik).
2012. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
gondolom ez attól is függ milyen tartozásod van és mennyi. nekem diákhitelem van (kb 250e) otthon fizettem de mintha semmit se fizettem volna,ennek kb 5-6 éve, tavaly kaptam a levelet a behajtócégtől hogy felfüggesztették a dolgot, mert nincs bejelentett munkahelyem (otthon... itt 4 éve van bejelentett munkám...) de valószínű ha több milliós a tartozás akkor nem hagyják annyiban olyan egyszerűen
2012. aug. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A közeljövőben sokkal könnyebben behajthatják.

Eddig egyénenként kellett az adóhatóságnak megkérni az adatokat, de most a közeljövőtől egy új szabályozás szerint automatikus csoportos adatszolgáltatás lesz.

Itt van róla a cikk: [link]

Szóval bezárják azt a kiskaput, hogy az itthoni tartozások elől külföldre lehessen lelépni.

2012. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kamatostul 2000-2500 euro jelenleg , szoval nem annyira gaz csak most nincs ra keret visszafizetni .:( Ahhhh a fene a pofajukat erre is van szabalyozas...pffff bezzeg a fenti korokben millliardos sikkasztas is semmi....nc.koszonom a valaszokat egyebkent es meg irjatok tobben...:P
2012. aug. 11. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes cikk, kiváncsi leszek rá, majd még utána olvasok. Viszont az, hogy "kiderül", hogy dolgozom, semmin nemnagyon fog változtatni... Az itteni számlámhoz az otthoni hatóságok nem nyúlhatnak (nyílván ha milliárdos nagyságrendű tartozásom lenne az más lenne, de kis ember vagyok én...). Adózni itt meg adózom keményen. A levélben amit a behajtó cégtől kaptam az állt, hogy sem én (nem mintha akarnék) sem a diákhitel nem fellebbezhet. Meglátjuk majd mi lesz, max a lelkiismeretem nyugszik majd meg ha kifizettetik velem.
2012. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!