Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszafizessem a pénzt, ki...

Visszafizessem a pénzt, ki mit tenne? Adminisztrációs hiba miatt, érkezett a számlámra 580. ezer forint. /lejárt betétlekötés/

Figyelt kérdés
Fel is vettem a pénzt, habár sejtettem, hogy nem az enyém. Egész nap azon gondolkoztam, honnan lehet ez a pénzem? Most hívott egy banki ügyintéző, gondolom aki a ludas a tévedésben, és nagyon szépen kért, hogy fizessem vissza a pénzt a számlámra. Nagy a kísértés, hogy ne tegyem...bár a lelkiismeretem nagyon tiltakozik. Mi fog történni, ha megtartom? Milyen következményei lesznek annál aki tévedett a bankban? TI MIT CSINÁLNÁTOK?
2009. júl. 24. 08:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

02:07 és 02:10!

A naív kisfiú vagy kislány...

2009. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ismerősömmel történt, hogy miután levette a fizut, jött egy sms az egyenlegéről és úgy írta, hogy még mindig rajta van a fizu. Gondolta megpróbálja megint levenni, és sikerült neki. Aztán jött megint az sms, úgyanúgy az összeggel. Harmadjára már nem merte levenni. Mint utóbb kiderült, jól tette, mert 1 óra hosszára megbolondult a banknak valamilye és a levett lóvékat nem "érzékelte". Következő hónapban, ahogy megjött a fizu, a bank azonnal leemelte az összeget! Rosszabbul járt, aki azt hitte, hogy most de jó, gazdag lesz! Amúgy a Raiffessen banknál volt.
2009. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tudom hogy rögzít a kamera és hogy minden számla lekérdezhetö még megszunés után is 5 évig, csak ez a te esetedben nem jelenthetett volna semmit ugyanis NINCS jogalapja annak hogy téged ezért felelösségre vonjanak ugyanis nem te hibáztál azzal hogy a pénz a kártyádra került!! Ami pedig a te számládra kerül az a tiéd!!

Esetedben még csalásról sem beszélhetönk ugyanis te semmiféle dolgot nem tettél annak érdekében hogy átutalják neked ezta pénzt, nem tévesztettél meg senkit, nem adtál el semmit stb

A te eseted egy tökéletes Vis major lett volna!


De te tudod....

2009. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

21:58



Váltott volna azonnal bankszámlát..


Ha nem arra megy köv honapban is a fizu hanem egy másik banknál egy másik számlára akkor hogy veszi le a bank a nullás számlárol?


Sehogy!


Azért pedig nem te vagy a felelös hogy a bank rendszere "megbolondult" azt egy az egybe benyelhette volna a bank veszteségként, majd fizeti a biztositója, arra van!!

2009. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

DE ha már ennyire a bank pártját fogják itt egyesek akkor megkérdezném hogy a bank mégis hogyan tenne feljelentést egy ilyen esetben?


Amatör kollégánk elszarta az átutalást és emiatt kérjük büntetöjogi felelösségre vonását xy ügyfelünknek?


Jót röhögnének rajta...

2009. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Arra meg hogy

"ismerem az ügyintézöt és nem tenném tönkre hogy aztán meg kirugják a 25 éves munkaviszonyából"


csak annyit tudok mondani hogy:


" Rokon a buxa "

2009. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Miért hiszik itt egyesek hogy a banknak több joga van mint egy magánszemélynek??


Ha én átutalok neked X összeget tévedésböl akkor feljelenthetlek ha te nem adod vissza?


Vicces lenne..


Abban az esetben lenne jogalapom feljelenteni téged, ha én elötte valamivel felhívtam a figyelmed arra hogy utaljál át nekem pénzt, legyen az fenyegetés, zsarolás, adás-vétel, jogalap nélküli adománygyüjtés, bármiylen adásvétel vagy szolgáltatás.

2009. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ja és még valami ami fontos lehet, a bankautomaták fényképfelvételeit csakugy mint bármiylen biztonsági kamera felvételét nem tárolhatják 30 napnál tovább, mivel személyes adatnak minösül és a bank nem hivatalos szerv!!


Mire eljutott volna ez az egész ügy akárhová is, már fényképük sem lett volna.

2009. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
51%
Nem szorosan a témához tartozik, de a bank sem foglalkozik senkivel és semmivel. Nekem fél évig kevesebb összeget vettek le hiteltörlesztést havonta, mint amennyit kellett volna. Majd miután rájöttek a bakira, egyik napról a másikra ki kellett fizetnem a különbözetet. Azt, hogy mindezt hogyan teszem senkit nem érdekelt, ráadásul nem is az én hibámból történt. Gondolom aki ezt elszúrta is ott dolgozik még mindig!!!
2009. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

előbb a nyers jogszabály a sok okoskénak:


Jogalap nélküli gazdagodás


361. § (1) Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.

(2) Nem köteles visszatéríteni a gazdagodást az, aki attól a visszakövetelés előtt elesett, kivéve ha

a) számolnia kellett a visszatérítési kötelezettséggel, és felelőssége a gazdagodás megszűnéséért megállapítható, vagy

b) rosszhiszeműen jutott a gazdagodáshoz.

(3)383 Ha az, akinek részére a gazdagodást vissza kellene téríteni, azt tilos vagy a jóerkölcsbe ütköző magatartásával maga idézte elő, a bíróság az ügyész indítványára a vagyoni előnyt az állam javára ítélheti meg.

362. § Az életfenntartás céljára adott és arra felhasznált juttatást visszakövetelni nem lehet, kivéve, ha jogszabály másként rendelkezik, vagy a juttatást bűncselekmény útján szerezték meg.

363. § (1) A gazdagodással kapcsolatos vagyoni előnyök visszatérítésére a jogalap nélküli birtoklásra vonatkozó szabályokat (195. §) kell alkalmazni; a visszatérítésre köteles személy a dologra fordított szükséges költségei megtérítését követelheti.

(2) Ha a vagyoni előnyt természetben visszaszolgáltatni nem lehet, értékét kell megtéríteni.

364. § A jogalap nélküli gazdagodásra egyébként a kártérítés szabályait kell megfelelően alkalmazni.



ÉS végül cikk azoknak akiknek túl nyers:

[link]



És a személyes véleményem:

Amikor pénzt találsz az utcán, akkor a jogszabályok szerint le kéne adnod a rendőrségen és ha nem jelentkeznek érte x napig, akkor megkapod. Természetesen kb 99,9999% az esélye annak, hogy nem lesz gazdája, és mivel nem követhető le ez a "lopás", így az emberek többsége elteszi a pénzt és nem is nagyon róható fel mint hiba. Természetesen más a helyzet amikor egy pénztárcát találnak , főleg ha van benne irat, akkor az már keményen erkölcsökbe ütközik.


És a témához hozzászólva, a téves utalás marhára nem jelenti azt, hogy az a tiéd. Véletlenül se a tied. És ha nem volt jogalapod arra, hogy azt a pénzt megkapjad, akkor bírósági úton visszakövetelhető, valszeg kamatostul. Nah most egy magánszeméllyel lassú és nehézkes lenne a per, mert az élet ilyen. Viszont egy bankkal szemben összehúznám magam, mivel nekik cukorkapénz kifizetni az ügyvédet arra, hogy a szart is leperelje rólatok.

2013. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!