Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tennétek a helyemben a...

Mit tennétek a helyemben a magas hitelü lakásommal?

Figyelt kérdés
K.b annyi hitel(frankos) van rajta most mint amennyit ér a lakás. Ki van adva albérletbe de mindig pórul járunk velük , állandóan minuszban vagyunk. Még ha fizetnének is rendesen, így is ugy is rá kell nekünk fizetni. Csak az a gondom, hogy anno volt 3,5 milló forintom és ha el is adom talán jó esetben nullán lennék. Állandóan ezen veszekszünk a férjemmel. Egyebet nem csinálunk mint az albérlők után rohangálunk meg telefonálgatunk. Van esetleg valakinek valami ötlete?

2012. szept. 16. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Albérletből rúgjátok ki a nem fizető bérlőket, és keressetek helyettük rendes bérlőt.
2012. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyan van? Mi csak nem rendesekkel találkoztunk eddig. Már nem is hiszem, hogy van olyan aki fizet.
2012. szept. 16. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Állítólag van hosszú távon, rendesen fizető albérlő is. Hallomásból tudom. De még mi sem találkoztunk ilyennel. Aki idáig megfordult nálunk, az vagy nem fizetett, vagy ha fizetett, akkor pedig rövid ideig maradt:(
2012. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én rendesen fizettem mindig is. Barátom kiadja a lakását egy családnak, ők is rendesen fizetnek. Szüleim kiadnak lakást, ők is rendesen fizetnek. A kérdés az, hogy hogyan kezeled a bérlőket, szigorúan, de tisztességesen, vagy hagyod, hogy packázzanak veled? Az említett barátomnak volt egy csapat diákja, akik mindig késtek, ezért lement, és megmondta, hogy a következő alkalommal, amikor késik a pénz, lecseréli a zárat, és vegyék a szerződést semmisnek - ez már necces volt, mert elvileg ezt nem teheti meg. A szüleim ezen okból vették bele a mindkét fél által aláírt szerződésbe, hogy az első késedelmes fizetésnél figyelmeztetés van, a második automatikus szerződésbontást jelent. MIndenki tudja, hogy mit akar a másik, nyílt lapokkal játszanak, így ehhez tartja magát mindenki. Nem is késnek a fizetéssel.
2012. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ hol van a lakás, mármint a bérlők szempontjából. Pl. Veszprémben az egyetem mellett könnyen beszél az ember jó bérlőkről, mikor tudják, hogy 10 másik potenciális bérlő toporog az ajtóban, persze hogy rendesen fizetnek. De ahol a kereslet langyos...

Keressetek fel hiteltanácsadót. Lehet, hogy át lehet konstruálni a hitelt, de az is lehet, hogy nem éri meg több pénzt belepumpálni és inkább vigye a bank... de legalább csak azt az egyet viszi. Mert ha fizetésképtelenné váltok, akkor nem csak KHR-be kerültök bele, hanem még az adós és az adóstárs egyéb ingatlanai is veszélybe kerülhetnek.

2012. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma hívtam abankot és decembertöl 62 ezerre ugrik fel a törlesztőm. Hiába van jó helyen nyíregyházán, fősulihoz közel, nem találunk rendes bérlőt. A fősulisok a postaládába dobták a kulcsot ők is hagytak tartozást. Valaki olyan magas rezsit csinált egy hónap alatt, hogy hihetetlen. Most megint lelépett az egyik. Elegem van az egészböl. Ha el tudnánk adni annyiért amennyi a hitel rajta , lehet az lesz mert tényleg nem éri meg több pénzt bele rakni mostmár.
2012. szept. 17. 18:32
 7/13 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
ha 2-3 hónap kauciót kérsz és nem fizetés esetén kiteszed őket, akkor max 1 havi rezsivel lehetsz csúszásban, amit viszont bőven befizetsz a Nálad maradt kaucióból.
2012. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebből pozitívan csak akkor tudsz kijönni, ha keresel egy normális, megbízható albérlőt, közben megigényled az árfolyamgátat, ezek után elindítasz egy akkora Lakáskasszás programot, amivel 4-5 év múlva le tudod cserélni a teljes CHF hiteledet alacsony kamatú, fix, HUF alapú hitelre, majd ezek után lesz egy tehermentes lakásod mostantól számítva kb 10-12 év múlva.
2012. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
"CSak " 11 év lenne hátra már. 15 évre vettem fel. Közben annyira elegünk lett a bérlőkböl. Állandóan utánuk kell szaladgálni, másrol nem szol az életünk. ha ők meg lelépnek akkor mindent nekünk kell kifizetni. Ha rögzittetem a hitelt és kötök egy nagyobb összegü fundamentát akkor nekünk megint sokat ki kell venni a zsebünkböl. Ezért döntöttünk ugy , hogy ha el tudjuk adni 0-án leszünk. És soha többet nem kell idegeskedni a bérlők miatt és az ugráló részlet miatt. Azt a pénzt akkor inkább félre teszzük, vagy így kötünk egy fundamentát. De akkor már csak magunkért vállalunk felelőséget.
2012. szept. 20. 20:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 20. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!