Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Fundamenta lakás előtakaréko...

A Fundamenta lakás előtakarékossági befizethető lakáshitel tőketörlesztésébe is?

Figyelt kérdés
A 4éves futamidő lejártával ha kiveszem a cirka egymillió forintom, az felhasználható-e egy meglévő ingatlanra (melyben van tulajdonrészem) felvett lakáshitel tőkéjének törlesztésére?

2012. szept. 17. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy a hiteltörlesztés lakáscélnak minősül-e, arról a Fundamentát kell megkérdezni. A bank az előtörlesztés szabályai szerint fog eljárni, ha a Fundamenta elfogadja a hiteltörlesztési szándékot.
2012. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Mi egy éve fizettük be a fundamentát a lakáshitelbe előtörlesztésként.

Itt írta valaki, hogy ráadásul ha lakáskasszából történik az előtörlesztés, akkor még díja sincs. Ebben lehet is valami, mert mikor bementünk jelezni az előtörlesztési szándékunkat, akkor mondták, hogy mennyi lesz a díja, mikor megtörtént az előtörlesztés, akkor pedig egy fillért sem vontak le a díjaként. A bankos sem tudta, hogy miért, de persze nagyon nem reklamáltunk:) Egész néhány héttel ezelőttig, amíg ezt itt nem olvastam, addig nem tudtam, hogy miért nem kellett megfizetnünk az előtörlesztési díjat. Tehát ezek szerint még a bankosok sincsenek ezzel tisztában. Legalábbis nem mind.

2012. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hasznos választ, ebben reménykedtem én is, hogy ezt így lehet. :) Jó hallani, hogy működnek még dolgok úgy az országban, ahogy az ésszerűség is diktálja. :p


Amúgy mi a párommal még idén szeretnénk lakást venni, de a télen (szülői győzködésre) kötöttem egy előtakarékosságit,és ha nem lehetne betörleszteni lemondanám, mivel majd a hitelt is fizetni kell.

De így a végén 3-400 ezer Ft-tal jobban jövünk ki majd, mint ha csak a banknak fizetnénk a havi 20ezret.

2012. szept. 17. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy felhasználhatod lakáshiteled törlesztésére! Pont ez a jó a lakástakarékban, hogy szerződésmódosítás nélkül (itt már megspórolsz több tízezer forintot!!!) és a hitel tőkerészét törleszti. Ezért ajánlom mindenkinek, akinek van már lakáshitele és még tud kötni lakástakarékot! Ezzel segít saját magán a legtöbbet. Természetesen annak, akinek még nincs lakástakarékja, kell a szaksegítség, mert az sem mindegy, melyik konstrukciót választja. Hogy a bankban ezt nem tudták, az igen sajnálatos! Egyébként, ha másik tulajdonrésszel rendelkező családtagond megteheti, Neki is csak ajánlható, hogy nyisson lakástakarékot. Az OTP-nél ráadásul számlanyitási akció van, így még olcsóbban megteheti.
2012. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!