Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel törlesztés diákhitelből?

Hitel törlesztés diákhitelből?

Figyelt kérdés
Bár nem tervezem a közeljövőben ezt eljátszani - azon gondolkodom, hogy meg lehet-e azt csinálni, hogy felveszem a diákhitelt, mellette vásárlok valamit hitelre (számítógép, lakás, kocsi, mittudomén) és a diákhitelből törlesztem a másik hitelt. Ezzel azt érem el, hogy amit hitelre veszek, annak a visszatörlesztését késleltetem. Persze brutális kamatokról tudok, a kérdés, hogy jogilag rendben van-e. Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm!

2012. szept. 17. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
persze, jogilag teljesen rendben van. Hülyeséget csinálni nem törvénybe ütköző... :) na de most komolyan. Kamatos hitelt akarsz visszafizetni kamatos hitelből? Hitelt hitelből? Még aki kényszerhelyzetben van, az is 100x meggondolja, hogy a hitelét hitelből fizesse vissza... Számítógépet tudsz venni egy összegű diákhitelből, kocsit meg lakást meg ráérsz ha végeztél, szerintem. Lakáshitelt úgy sem kapsz ha nem tudsz jövedelmet prezentálni. A hitel pedig nem jövedelem.
2012. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitelt arra költöd, amire akarod. A kamat nem magas, csak épp általában sokára kezded meg a visszatörlesztését, és könnyen kerülsz kamatcsapdába, ha csak a kötelezőt fizeted (hiába törlesztesz, a tartozás csak nő, mert a törlesztés a kamatokra sem elég). Az pedig egy másik kérdés, hogy diáknak nem szoktak áruhitelt (sem) adni.
2012. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Tóthné Zelei Viktória, elmegy a jó büdös fenébe a privátba küldött spamjével együtt. Válaszolok egy kérdésre, nem is értem, hogy honnan jött az ötlet. Még ha éppen érdekelne is az ajánlat, akkor se kötnék üzletet egy nyomulós barommal.
2012. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 17. 15:45
 5/5 anonim válasza:
Az, hogy a privát levél spamként megy, arról nem tehetek. Nem nyomulni akartam, csak gondoltam megosztok egy lehetőséget. Csak annyit kértem, ha érdekli a dolog, keressen. Ez még szerintem nem nyomulás és nem ok, arra, hogy ismeretlenül bemocskoljon bárkit is, de ha így könnyebb a lelkének, akkor tegye.
2012. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!