Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankokból kivennék a...

Ha a bankokból kivennék a pénzüket azok a lakossági emberek akiknek még van megtakarítása, az hogyan hatna az inflációra, gazdaságra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, mert nem tudnák megtenni. Messze nincs annyi kp forgalomban, mint bankszámlapénz.


De ha ezen az apróságon átugrunk akkor összedőlne tőle a gazdaság.

2012. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszerre mindenki megrohamozná a bankokat, mondjuk egy esetleges pánik kialakulásakor, akkor összeomlana a bankrendszer (fizetésképtelenné válna, az államnak kéne a garantált összegig kifizetni az embereket, már, ha tudná...), és így a gazdaságot is rántaná magával.
2012. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A bankok a valós pénzük 10-szeresével gazdálkodhatnak. Ezt akarták (vagy fel is emelték?) 20-szorosra.
2012. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes gazdasági összeomlás.
2012. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valami hasonlóról olvastam az 1907 körüli amerikai összeomlásnál, ahol JP Morgan és más nagyvállalatok vezetői próbálták visszalapátolni a sz#rt a lóba. Végül is sikerült nekik.

Asszem ez az:

[link]


Egyébként ha ilyen lenne ma, a jegybankok megpróbálnának kellő likviditást biztosítani.

2012. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as:nem egészen értem az írásodat.Még az a bizonyos tőketartalékoknál ragadtam le.Elmondanád miről is lenne szó?
2012. nov. 12. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!