Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogos dolog 3 évvel később...

Jogos dolog 3 évvel később késedemi kamatot felszámolni?

Figyelt kérdés

A FŐGÁZ most küldött ki egy késedelmi kamatról szóló göngyölített számlát. 2009-től napjainkig göngyölítette. Az összeg nem nagy, de az eljárás zavar. A túlfizetésekre bezzeg nem adtak kmatot, és ha csak egy millió ügyfelük van, akkor ez kb. egy milliárdos plusz bevétel.

:(


2012. nov. 19. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek így nincs értelme.

A tartozást magát (tehát a főkövetelést) öt évre visszamenően lehet kérni, ugyanis annyi az elévülési idő.


És a tartozáshoz teljesen természetesen érvényesíthető a szerződésben kikötött, vagy a Ptk. szerinti késedelmi kamat. Ez nem "visszamenően felszámolás", hanem ennyi a késedelem díja. És nem "göngyölödik", hanem a törvény, vagy a szerződés szerint számolandó.

2012. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogos, hiszen a pénzügyi dolgoknak 5 év az elévülési ideje. Ha 5 éven át egyszer sem szóltak volna és lejárt volna az 5 év akkor nem lenne kötelességed fizetni. De még bőven benne van az 5 évben. Sőt. A levél kézhezvételétől újra ketyeg az 5 év..
2012. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ma kaptam.:)


Össze ötforintoztak egykétszázat maguknak. Remélem ennyi kell a világbékéhez.

2012. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na akkor kifejtem érthetőbben:

A számlákat mindig pár nappal később fizetem be, mint a határidő, mert akkor kapok fizetést és különben is mire kiér a számla már csak 2 nap van a határidőig. (Ez a levél is 11.09-i keltezésű, ma dobta be a postás (19-én) és a befizetési határidő is 19-e. Ha akarnám se tudnám befizetni időben!)


Nem is ez a lényeg most, hanem az, hogy most kezdték el összeírogatni 2009-től 2012. 10.30-ig a késedelmi kamatokat, miközben minden évben kapok elszámoló számlát, és azon persze ilyen nincs feltüntetve!

Viszont a túlfizetésimre se adnak kamatot! No és persze az átalánydíj miatt már régen kifzettem nekik azt a gázt, amit még csak most fogok elhasználni! :(


Azon tűnődtem, hogy miért most jutott eszükbe?

2012. nov. 19. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért most jutottál eszükbe - nyilván év végi összesítés -, de a követelés jogos.


Neked is jogos lenne a túlfizetésedre, ha bírósághoz fordulsz, lehet, hogy nem is ítélik. (Ügyvéd!)

Már, ha úgy gondolod, hogy érdemes ezzel minimum hónapokig, de inkább egy évig csatázni...

2012. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!