Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Németországból mennyibe kerül...

Németországból mennyibe kerül magyarországi bankszámlára utalni?

Figyelt kérdés
Német bankszámláról küldenének nekem 35ezer Ft-ot és azt szeretném megérdeklődni hogy mennyit vonnának le abból a 35.000Ft ból ha németországi bankszámláról utalják magyar bankszámlára és hogy mennyi idő alatt érkezik meg a pénz.

2013. jan. 3. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha SCT-n (SEPA utalás) küldi, akkor a feladást követő napon írja jóvá a magyar bank, és a feladás költségeit a feladó állja, így ha neked a SEPA utalás fogadása ingyenes, akkor tőled nem vonnak le (ezt a kondíciós listában megtalálod, általában ez ingyenes szokott lenni).

Azonban SEPA-n csak EUR-t lehet utalni, így ha az EUR-t forint folyószámlán utalod, akkor nem biztos, hogy pont 35.000 Ft-ot fog a magyar bank jóváírni.

(A küldő fél kiszámolja, hogy 295 Ft-os EUR árfolyamon 118,64 EUR-t kell utalni, ő elutal neked 119 EUR-t, amely a számládra érkezvén a magyar bank átvált pl. 285 Ft/EUR árfolyamon, vagyis a számlán jóváír 33 915 Ft-ot.

2013. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én magyarországról köldtem horvátországba olyan 30e Ft ot és 5000Ft körül volt az átutalás díjja.
2013. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2./


De persze lehet, hogy az EU-n belül olcsóbb.

2013. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!