Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes megpróbálni? Van...

Érdemes megpróbálni? Van valakinek tapasztalata velük, vagy hasonló cégekkel?

Figyelt kérdés

Szeretnénk eladni a lakásunkat, minél előbb. Két oka van, az egyik, hogy rengeteg adósságunk van, amit már nehezen tudunk fizetni, a másik, hogy szeretnénk kertes házba menni.

Az egyik apróhirdetési újságban találtam ezt:

"Akár 30 napon belül készpénzért megvásároljuk eladó ingatlanát! [link] + telefonszám"


Felhívtam őket, beszéltem egy hölggyel, aki elmondta, hogy ők egy befektetési cég, akik az ország egész területén vásárolnak ingatlanokat. Hagyjam meg az adataimat, és néhány napon belül egy befektető felveszi velem a kapcsolatot, időpontot egyeztetünk, hogy mikor nézi meg az ingatlant. Ekkor lefényképezi, mindent leír róla, és utána 10 napon belül eldönti, hogy megveszi-e, vagy sem. Ha úgy dönt, hogy nem veszi meg,akkor is segítenek eladni.


Az, hogy a befektető eljöjjön ide, megnézni a lakásunkat..stb. nekem 18.000 Ft-omba kerül - mert ugye Budapestről nem ingyen jönnek el -, amiről hivatalos számlát fogok kapni.



2013. jan. 10. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Voltak már hasonló húzásai, akkor sem jött be neki, most új honlapon ugyanúgy folytatja:


[link]

2013. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kifizetném a "kiszállási díjat", megadnám a saját, és az ingatlanom összes adatát, aztán várhatnám hogy jelentkezzenek?
2013. jan. 10. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, nem Neked befektetés, miért is Neked kéne fizetni érte? Nehogy kifizesd, kamu!
2013. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor inkább árulom még és majd csak jön egy valódi vevő. :)

Jó éjszakát!

2013. jan. 10. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Gyakorlatilag igen.


Egy szélhámos, aki kimegy felmér, elteszi a pénzt és kész.


de ami a legszebb:


"42. A Versenytanács bírságot szabott ki az eljárás alá vonttal szemben a Tpvt. 78. §-ának (1)

bekezdése alapján, a bírság összegét a Tpvt. 78. §-ának (3) bekezdésének megfelelıen

meghatározva.

A Versenytanács súlyosító körülményként értékelte, hogy

 a jogsértı kereskedelmi kommunikációk közzététele idıben elhúzódott, több mint egy

éven át zajlott,

 az intenzív kereskedelmi kommunikáció révén (6-8. pont) az eljárás alá vont a

fogyasztók széles körét érte el,

 az eljárás alá vont magatartása felróható, nem éri el az adott helyzetben általában

elvárható magatartási mércét, nem felel meg a társadalom értékítéletének.

A fentiek mérlegelése során a Versenytanács tekintettel volt a jogsértı kommunikációs

eszközök alkalmazása kapcsán felmerült ismert költségek mértékére [lásd a vizsgálati jelentés

(Vj-44-063/2010.) 1.3.3.2. pontját] és eljárás alá vontnak az ingatlanfelmérésébıl és –

értékelésbıl származó ismert bevételeire [lásd a vizsgálati jelentés (Vj-44-063/2010.) 1.3.4.

pontját],, s a bírság összegét – szem elıtt tartva a szankcionálás preventív célját is – 300.000

Ft-ban, a rendelkezésre álló adatok szerint kiszabható legmagasabb összeghez közeli

mértékben határozta meg."


Kb. erre mondják, hogy addig jár a korsó a kútra...


Visszaesőként nem tudom mennyit kapna, de biztos nem ennyit.

2013. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!