Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnek a végrehajtás...

Mit tehetnek a végrehajtás után ha nincs a nevemen semmi?

Figyelt kérdés
Volt egy albérlőm aki nem fizette be az utolsó t-mobile számlát és csak most tudtam meg miután az eladott lakás postaládájába jött a fizetési felszólitás sosem kaptam meg .az én nevemen volt a t-home számla most kijött egy 24e ft végrehajtási számla.keresem a volt albérlőm hogy kifizettesem vele.ha nem fizetem addig ki a számlát és nincs semmi a nevemen.mit csinálhatnak?
2013. jan. 24. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fizúd van, ami bankkártyára jön, arról levehetik.
2013. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Fizesd ki, és akkor nem kell félned a behajóktól... Aztán majd utoléred a volt albérlődet.
2013. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Ekkora összeget inkább valahogy fizess most ki, mert ezt folyamatosan terhelik a késedelmi pótlékok,és majd az esetleges végrehajtás költségei. Az is meglehet hogy előbb utóbb több százezer Ft-ot fognak ezért követelni tőled.

Ha a t-mobil átadja végrehajtónak a követelést, akkor az megvizsgálja van-e bejelentett jövedelmed, terhelhető bankszámlád, üzletrészed, ingó, ingatlan, gépkocsi vagyontárgyad. Ha ezekből be tudja hajtani akkor behajtja, ha nem, akkor minden évben felülvizsgálja, hogy történt-e változás. Én biztos kifizetném most, és megkeresném az albérlőt hogy fizesse ki nekem.

2013. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nincs letiltható jövedelmed, inkasszózható bankszámlád, lefoglalható járműved, ill. vh-joggal terhelhető ingatlanod (ilyen piti összeg miatt amúgy se lehet yh-jogot bejegyeztetni, sem árvereztetni), akkor semmit. egyszer csak elévül majd a tartozás; ez ha jól emlékszem, távközlési szerződésekből eredő tartozás esetén egy azaz 1 év!
2014. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!