Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor kaphatom vissza a pénzem?

Mikor kaphatom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Ha egy banki alkalmazott (bizonyított) lenyúlja a számlámon szereplő befektetéseim összegét akkor mikor kaphatom vissza a pénzem?A nyomozás állítólag még zajlik...már 1 éve

2013. febr. 2. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor a bank úgy dönt, hogy bizonyítottnak látja, hogy valóban belső visszaélés történt. Ez lehet a saját belső vizsgálata eredménye, vagy a külső, rendőri nyomozás és bírósági ítéleté. Ha valóban az egyik munkatárs nyúlta le, akkor ne elégedj meg a belső vizsgálattal, hanem tegyél feljelentést.
2013. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az adott bankot már feljelentettem mert én a bankkal vagyok szerződésben és nem az alkalmazottal.Vajon ez meddig fog még tartani?Kártérítést is szeretnék mert így nagyon sokat buktam...pl:az automat is elvitte a bank mert nem tudtam fizetni stb. ja meg a kamatok....
2013. febr. 2. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A feljelentés mellé polgári jogi igényt is be kell jelenteni. Ilyenkor a banknak illene azonnal kártalanítani téged, de lehet megvárják a jogerős bírósági ítéletet, ami kb. 3-5 év.
2013. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tételesen összeírod, hogy milyen veszteségeid származtak ebből, akkor azokra igényt tarthatsz. Persze a bank nem fog per nélkül fizetni neked, főleg, ha már (sejtésem szerint) nagyobb összegről van szó.


De mi az, hogy "állítólag" zajlik a nyomozás? A rendőrség nem mond semmit?


Amúgy pontosan mi történt?

2013. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!