Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pályakezdőként milyen bankot...

Pályakezdőként milyen bankot válasszak?

Figyelt kérdés
Illetve milyen bankszámlát?

2013. ápr. 13. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Csak akkor nyiss számlát ha már van munkahelyed, előtte értelmetlen. Én a Magyar posta banki szolgáltatását választanám, egyrészt azért mert olcsóbb, meg ha kártyával fizetnél be csekkeket akkor csak minimális kezelési költséget vonnak le, meg pénzfelvétel is olcsó, most hogy mennyi nem tudom pontosan mert ezzel a részével nem foglalkozok, de nem vészes.

Érdemes elektronikus számlát nyitnod mert akkor nem küldenek postán leveleket mindenféléről hanem emailbe kapod meg, az meg ingyen van szerencsére.

Ez a része az Ersténél van tehát ha bemész egy Erste bankba és Erste ATM-ből veszel fel pénzt akkor is olcsóbb a pénzfelvétel, meg ha valami gáz van akkor bármelyik posta hivatalba mehetsz intézkedni, mert nem minden településen van erste vagy más egyéb bank, ami tulajdonképpen nem olyan rossz dolog. A netban szolgáltatása sem bonyolult, plusz részletes leírást fogsz kapni mindenről.

Esetleg még az OTP-t is megpróbálhatod, de más bankot nem ajánlok.

2013. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha tanulsz egyetemen meg ilyenek akkor is kell egy számla.


Ha el akarod kerülni a felesleges kiadásokat akkor Gránitbank.


Ingyenes számlavezetés, ha kell kártya akkor csak 1690/év, és átutalások/kézpénzfelvételek is jóval olcsóbbak mint a többi banké.

2013. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszont Gránitbanknak nem nagyon vannak automatái, így a pénzfelvétel promlémás lehet. OTP meg rengeteg helyen van, viszont a többi bankhoz képest eszméletlenül drága. Én azt ajánlom, hogy nézd meg a lenti oldalt, és ott feldob neked sok ajánlatot, azok közül válaszd ki a neked legjobban megfelelőt:

[link]

2013. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

miért problémás, ha a grántitbanknak nincs automatája?


Még mindig olcsóbb, mitn mondjuk a cib, hiszen a gránitbanknál 200ft+0,2% a készpénzfelvétel.


Főleg úgy, hogy már a legkisebb csomagban van 2 kedvezményes készpénzfelvét (0,3%).

2013. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
annyit még hozzátennék, hogy én faluban lakom, 20km-es körzetben szinte csak OTP-s automata van.
2013. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a posta bank jól hangzik, még utána olvasok. Köszi mindenkinek!
2013. ápr. 13. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

# 1:


"Esetleg még az OTP-t is megpróbálhatod, de más bankot nem ajánlok."


Miért nem?

2013. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól teszed hogy szétnézel mielőtt döntesz, de szerintem nem pont ez az oldal alkalmas ilyen véleményekre.


Most én is benyöghetném mindjárt, hogy milyen király kis banknál vagyok, egy fasza számlával, de mivel nem ismerem a bankolási szokásaidat, inkább csak megdoblak két linkkel.

Mindkettő oldalon be tudod állítani, hogy milyen szokásaid vannak (kártyás vásárlás, készpénzfelvét, utalások) és mennyi fizetésed van, hány éves vagy, stb. és ez alapján állítja sorrendbe a legolcsóbb számlákat.


Érdemes a kereső használata után az adott számla hirdetményét is megnézni (a bank oldalán), hogy biztosan igaz legyen, amit a keresők kiadtak.


www.bankmonitor.hu

www.bankracio.hu

2013. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bankrációt használd inkább, bankmonitor nem tartalmazza a hazai felhozatalt (csak a kereskedelmi bankokat)
2013. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. ápr. 14. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!