Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ugye nem tilthatnak a gyedből,...

Ugye nem tilthatnak a gyedből, családiból?

Figyelt kérdés

Mert sajnos van némi hitelem 3 hitelkártyám van ami összesen már kb 700.000 ft nál tart ez 3 kártya ,és ugye nem tilthatnak gyedből mert még 1 vagy 2 évig tuti nem megyek vissza dolgozni, és azzal riogat a bank hogy jobb ha fizetek mert simán lvehetik a gyedből is!!

Ezt én nem igy tudom barinőmnél már a behajtó is járt és neki azt mondták nem tudnak mit csinálni majd ha visszamegy dolgozni!!

Mert ha nekem letiltják nem tudom mit csinálok ugyanis a családival együtt 100.00 ft nincs a bevételem ,egyedülálló vagyok sajnos !Nagyon félek nem lehet valami féle védelem védelem nekem mint egyedülálló két kisgyerekes anyának!!

KÉREM A BUNKÓSKODÓ ÉS BESZOLÓGATÓS IROGATÓK KÍMÁLJENEK!!

kÖSZÖNÖM

vOLT MÁR VALAKI HASONLÓ CIPŐBEN??

kÉREM SEGÍTSEN?!


2013. júl. 23. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg (tehát 114.000 Ft felett) korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege (28.500 Ft) és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese (114.000 Ft) közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.Gyedből,családi pótlékból alap esetben nem tilthatnak.Viszont ha a végrehajtást kérő bírósági végzéssel rendelkezik,zárolhatja a számlát.A számlavezető bank ebben az esetben nem veszi figyelembe,hogy milyen jogcímen történik jóváírás a folyószámlán.Minden ilyen esetben,mielőbb postára kell kérni az ellátásokat.
2013. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ,és akkor sírjak a telefonban vagy könyörögjek?mi a jobb ?a 2 kisgyerekemre tekintettel lehetnek?
2013. júl. 23. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos egyik sem segít.Javasolnám,hogy próbálj velük egyezkedni egy alacsonyabb havi törlesztőrészletről,de amilyen helyzetben vagy ez szinte lehetetlen.De mielőbb kérd postán az ellátásokat.Bár ettől még görgeted magad előtt a tartozásokat.
2013. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg kérd postán!


És ne fuss el előlük! Meg kell velük próbálni tárgyalni. A legjobb tanácsom, hogy ne legyél indulatos, hanem lássák, hogy együttműködő vagy és bajban vagy.


Az utóbbi egy-két évben "divatba" jött, hogy a bankok hajlandóak engedményekről, részleges elengedésről, alacsonyabb törlesztőrészletről tárgyalni, csak fizessen az adós.

Meg kell próbálni, semmi garancia nincs rá, de esély azért van.


Viszont ha menekülsz előlük rosszabb lesz. Ha már végrehajtáson van, akkor a bankkal hiába egyezkedsz, a végrehajtóval kell.


Jobb lenne mindezt személyesen.


(Ha van tartozás, ami még nincs végrehajtónál, akkor a bankkal is egyeztess!)


A jövőre nézve pedig azt tanácsolom, hogy ha hitel kell és tényleg nem tudod elkerülni, akkor ne hitelkártyát válassz. Minden hitel veszélyes, de legrosszabb a hitelkártya.

A személyi hitel, áruhitel, még mindig jobb, mert nincsenek olyan bődületes kamatai.


Tudom, hogy ez most már nem megoldás, de a jövőben fontos lehet!


Sok sikert kívánok!

2013. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek ,igen pont ezt intézem de az abaj hogy jelenleg 2000 ft nem tusok többet nekikcmeg ez nem elég de nem érdekel ,bemegyek a bankba és ráteszek 2000 ft és a fizetési hajlandóság ezzel meg van aztán ha ez nem elég nekik tehetnek egy sziveséget!

Bsz....asság azt akinek több százezer a fizetése !!Nagyon köszönöm a tanácsokat

2013. júl. 24. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!