Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP netbankjánál, amikor...

OTP netbankjánál, amikor utalok át összeget mi a különbség az egyszeri átutalás én rendszeres átutalás között?

Figyelt kérdés
Utaltam ma 100 ft-t vaterának, az egyszeri átutalást jelöltem be. Levontak 266 ft-t eseti megbízások költségeként. Ha a rendszeres átutalást jelöltem volna be, nem vontak volna le + 266 ft-ot? Vagy hogy működik ez?

#költség #vatera #OTP #junior #netbank #rendszeres átutalás #egyszeri átutalás #eseti megbízás
2013. szept. 24. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Eseti átutalás: amikor egy megbízást adsz, egyszer terhelik/elutalja a bank.


Rendszeres átutalás: beállíthatod, hogy egy összeget a bank ne csak egyszer, hanem rendszeres időközönként többször utaljon. Például minden hónap 23-án. Ekkor egyszer rögzíted a megbízást és az OTP minden hónapban automatikusan 23-án elutalja ugyanoda ugyanazzal a közleménnyel ugyanarról a számládról a pénzt. Ha van elég pénz a számládon. Ezt a megbízás sorozatot leállíthatod bármikor később, hogy a továbbiakban ne utalják.


A rendszeres megbízásnak is van díja, de kisebb.

2013. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még egy kérdés, más bank számláján is 2-300 ft körül van a +költég? Valamint ha személyesen OTP bankból utalom OTP-s számlára, akkor is kell fizetni + költséget. Pár hónapja utaltam bankból úgy emlékszem nem kellett.
2013. szept. 24. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb banknál van díja mind a bankon belüli, mind a más bankhoz utalásnak. De az OTP-t drágának találom. Attól is függ, hogy melyik számlacsomagot választod. Például tudok olyant ahol az utalás minimumdíja csak 70-80Ft körül van. De vannak olyan is ahol nagyon magas havi díj mellett a netbankos utalás ingyenes. Sajnos a tranzakciós adó emelése miatt pont szeteptemberben emelt díjakat a legtöbb bank. Érdemes megnézned más bankok díjait is, ha rendszeresen fogsz utalni. A bankfiókban személyesen beadott utalási megbízást nem javaslom, mert az sokkal drágább, mint a netbankos utalás. Ha már utalni kell, akkor inkább netbankon tedd.
2013. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!