Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás fizetés biztonságos?

Bankkártyás fizetés biztonságos?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy mennyire biztonságos bankkártyával fizetni, Pl.: benzinkúton, bevásárlóközpontokban ?

Vagy ha interneten kereszül rendelek valamit az mennyire biztonságos ?



2014. jan. 11. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha körültekintően használod igen. Az összeget jóvá kell hagynod és a PIN-kódot megadni a terminálon. De újabban már olyan terminálok is vannak, ahol az eladó kezébe sem kell adnod a kártyát, így még kisebb az esély a visszaélésre. Amire figyelni kell, hogy a kártya ne tűnjön el a szemed elől.


Interneten keresztül, csak megbízható oldalakon szabad fizetni. Ezek általában az OTP vagy a CIB felületeire irányítanak át.

2014. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Interneten csak olyan helyen fizess kártyával, ahol a fizetés előtt átirányítanak egy bank weboldalára és ott biztonságosan meg lehet adni az adatokat.


A kereskedő nem fogja látni a kártyád adatait, nem tud vele visszaélni, nem tudja eltárolni.


Nem csak az OTP és a CIB oldalára irányíthat át. Sok bankkal lehet szerződniük az elfogadóhelyeknek.


Olyan helyen viszont soha ne add meg, ami közvetlenül a kereskedő honlapja! Nagyon veszélyes!

Lehet, hogy csaló, vissza akar vele élni, illetve ha jóhiszemű is, ha valaki feltöri a honlapját, akkor megszerezheti a kártyád adatait!


Néhány bank kínál külön internetes kártyát, online fizetésre. Ez csak neten használható. Erre mindig annyi összeget helyezel rá, amennyi éppen kell. Így visszaélni nem lehet vele, hiszen ahogy fizettél vele, 0 ft lesz rajta.


Melyik banknál vagy?

2014. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Rgyébként OTP-nél vagyok, és van webkártyám is vagy webes számlám (ki hogy hívja).

A banknál is azt mondta a nő hogy jobban ajánlja a bankkártyás fizetést boltokban is, mert az díjmentes. Viszont én még egy kicsit bizalmatlankodok ettől.

Tehát ha nem adom oda illetéktelennek a kártyát akkor elvileg nem tud vele visszaélni, pl.: a boltban, vagy a benzinkúton ? (úgy értem hogy többször húzza le, vagy többet terhel rá.)

2014. jan. 12. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A terhelést minden alkalommal Neked kell jóváhagyni a PIN-kód beütésével, melyet csak Te ismersz. Ha elutasítja a terminál a terhelést, akkor egyrészt a kijelzőn látod, másrészt bizonylatot kapsz róla, akárcsak a sikeres terhelést. Régebbi gyakorlat volt, a terminálon történő jóváhagyás után PIN kód megadás helyett a bizonylatot kellett aláírni, de ez az utóbbi időben nem jellemző, de ez lehet bankfüggő is. Ellenben ekkor is minden esetben szükséges a terminálon a jóváhagyás és minden bizonylat aláírása a terheléshez.


A kártyával visszaélni még olyan formában lehet, hogy lemásolják / lefényképezik mindkét oldalát és interneten vásárolnak vele. Interneten vásárolni a bankkártyán szereplő adatok (bankkártyaszám, bankkártyán szereplő név, kibocsátó bank, érvényesség lejárata, hátoldalon szereplő CVC szám) segítségével lehet. Ezért fontos, hogy a kártyát sose veszítsd szemed elől.

2014. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, akkor először jóvá kell hagyni azt az összeget (zöld gombbal) aztán be kell írni a számlához tartozó PIN kódot aztán ismét zöld gomb. Tehát akkor mielőtt beírom a PIN kódot meg tudom nézni hogy mennyi összeget akar levenni. (Ha jól értelmezem.)

Elnézést ha kicsit értetlen vagyok, eddig mindig készpénzzel fizettem, de a bankkártya állítólag "takarékosabb".

2014. jan. 12. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. Először jóváhagyod a zöld gombbal az összeget, utána beírod a PIN kódot és zölddel jóváhagyod a beírt kódot.


A bankkártyás vásárlás, amennyiben bankszámlára kapod a fizetésed, mindenképpen jobban megéri, mert a KP felvétel díja mindig magasabb, mint a bankkártyás vásárlásé, illetve utóbbi a bankszámla kondíciótól függően, de legtöbbször ingyenes.

2014. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pont most jött meg a kártyám, amin meg is lepődtem, hiszen azt hittem 1-2 hét kell neki, de már 4 munkanap után küldték. Annyi lenne még a kérdésem hogy tokot nem kaptam hozzá, viszont szeretnék rá. Hol tudok vásárolni tokot rá ? Papír írószerboltban lehet kapni ?
2014. jan. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!