Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlaszámra az is utalhat...

Bankszámlaszámra az is utalhat akinek nincs ilyen száma?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Utalni csak bankszámláról bankszámlára lehet.Ha nincs a befizetőnek bankszámlája,akkor a bankban kp-ban fizethet be más bankszámlájára.
2009. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tehát a bankban fizetek kp-ban hogy az általam kívánt számra menjen pénz.És ilyenkor ő hogy azonosítja be h kitől érkezett?A közleménybe kell beíratni a nevem?

És mindegy hogy milyen bankba megyek vagy ez attól függ hogy akinek küldeni akarom milyen banknál van?

2009. dec. 8. 10:45
 3/12 anonim válasza:
100%
Bankszámlára kézpénzzel is lehet befizetni. Viszed a bankba a kp-t, és a számlaszámot. Természetesen érdemes abba a bankba menni, ahová a számlaszám szól.
2009. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Bocsi előző vagyok. Természetesen fogsz kapni egy igazolást, hogy befizetted, és a számlaszám tulajdonosa is fogja látni, hogy ki a befizető.A K&h-nál biztos így van.
2009. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
erdemes tehát nem kötelező?Ha akinek mondjuk xy banknál van bszsz-ja és én xz bankba megyek az nem jó csak ha én is xy bankba megyek ugye?
2009. dec. 8. 10:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Én hallottam vmi közleményről is.Vagy ilyen nincs?És oda csak akkor írnak ha én kérem?
2009. dec. 8. 10:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb banknál így van. Bemész, kitöltesz egy papírt, kinek a számlájára, milyen számlára, mennyi pénzt fizetsz be. Ott tudod megadni a nevedet is (van, ahol csak személyivel tudsz pénzt befizetni) és külön van 'közlemény' rész, ahova bármit beírhatsz.
2009. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elég fiatal vagyok (17)sosem utaltam pénzt,de remélem sikerülni fog és nem is égek be :)

köszönöm a hasznos és jó válaszokat!

2009. dec. 8. 10:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

postáról is lehet utalni bankszámlára, de elég magas a díja.


volt, akinek úgy utaltam pénzt, hogy készpénzzel bementem a bankjába (erste), befizettem, és azonnal a számláján volt az összeg. meg kell kérdezned annál a banknál, ahol annak az embernek van a számlája, akinek utalni akarsz...

2009. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ahhoz a bankhoz mész, ahol a vezetett folyószámla van, akkor rögtön megkapja az átutalt pénzt és ingyenes. Ha más bankhoz mész be, akkor 1-2 munkanap, de akkor annak díja van.A postán piros csekken is tudsz befizetni bankszámlára, természetesen ennek is díja van, és 2-5 munkanap, míg a számlára jóváírják.


Közleményben meg írhatsz bármit, csak tömör legyen és lényegretörő.

2009. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!