Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankszámlát ajánlanátok...

Melyik bankszámlát ajánlanátok? Vélemények? Tapasztalatok? 18/L

Figyelt kérdés

OTP Junior vagy K&H Trambulin? Melyiknek mennyi a havi kezelési költsége és mikor pénzt veszek le mennyit vonnak le?


Ez lenne az első számlám és nem tudom még hogyan is működnek ezek a dolgok, de olyat szeretnék hogy minél kevesebbet vonjanak le.


Illetve mi a különbség a Mastercard és a Maestro között?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. febr. 24. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy számla költségei függenek a használati szokásoktól. Pl.: mennnyi pénz megy rá havonta, inkább kártyahasználatot vagy a készpénzt preferálod, utalások/csoportos beszedések száma, stb.


Itt egy kalkulátor:

[link]


Itt a számla menüpont alatt beírogatod, hogy előreláthatólag mire fogod használni. Ha diák vagy/leszel, akkor bepipálod azt is. Utána kikalkulálja neked, hogy melyiknél jössz ki legolcsóbban.

2014. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 2 említett esetében egyáltalán nem függ attól a költség,h mennyi pénz érkezik rá.

A Junior havidíj mentes. A Trambulin havidíja 72 Ft, júlistól 65 Ft.

Juniornál átutalás OTP-sre kb. 180 Ft, nem OTP-sre 280 Ft. Trambulinnál nem tudom, de még az is lehet,h ott havi 1 ingyen van.

Juniornál asszem már van internetbanknak költsége. Trambulinnál ingyenes és chipkártyát is kapsz olvasóval ingyen, amivel gyorsabb az ebank.

Trambulinnál az SMS értesítés 20 Ft. Juniornál nem tudom.

OTP rádhárítja a tranzakciós költségeket, a K&H nem.


De bővebb infóért keress rá az oldalukon. otp.hu kh.hu

Ui.: ha a K&H-t választod készülj fel rá,h majd okosszámlát akarnak rádtukmálni Trambulin helyett :D

2014. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mastercard és Maestro között már nincs különbség. Más cég gyártotta őket, de ha jól hallottam, az egyik felvásárolta a másikat és már mindkettő ugyanaz. Régebben az egyikkel lehetett interneten fizetni, a másikkal nem, de mára már mindegy, a Mastercard és a Maestro már ugyanaz. Ami különbözik az a Visa, de lényegében az is csak abban,h más gyártója és azt nem fogadják el mindenhol, szal Mastercardot/Maestrot kérj ha kérdezik.


Az meg,h a legtöbb helyen OTP-s ATM van már nem sokat számít, mert pl. ha a K&H mellett döntesz, akk aláírod a kézpénzfelvételi nyilatkozatot és akk ingyen vehetsz fel pénzt OTP-s ATM-ből is.

2014. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!