Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 24 éves vagyok és jelenleg az...

24 éves vagyok és jelenleg az OTP-banknál van bankszámlaszámom, van jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Levelező képzésben tanulok, mellette dolgozom 3 műszakban.

A fizetésem a kártyára megy. Félévente 1x fizetem be a tandíjat ~140.000e. Ft-ot.

A fizetésem a számlámon gyűlik. Nem szoktam felvenni.

Szüleimmel élek így nem szoktam szinte semmire se költeni, spórolok jelszóval.

Legszívesebben felmondanám a bankszámlaszámom, és a munkahelyemen kp.-ba kérném a fizetésem.

A pénzt pedig valamibe befektetném, mert nem sok értelmét látom annak, hogy a bank kezelje a pénzem.

Ennél a pár százalékos kamatnál még én is több, hozamot el tudnék érni.



2014. ápr. 6. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem TÖK MINDEGY, főleg ha nagy pénz nincs rajta.

Én OTP-s vagyok majdnem 20 éve. Mostanában körülnéztem hogy mennyi máshol de olyan bonyolultak a csomagok mindenhol és olyan kicsik az árkülönbségek hogy arra jutottam hagyok mindent ahogy van. havi 1-200 forintért nem kockáztatok...

2014. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SzarvasLászló ***** válasza:

Kiábrándítalak, a pár százalék helyett a folyószámládon (bármely banknál ez a helyzet) 0.01%-os a kamat (EBKM).

De lehet, hogy pár hónapos lekötésekre gondoltál a pár százalékos kamatnál (mindig éves hozamot adnak meg, azt azért érdemes átszámolni a lekötött időszak kamatára)


Azt is teheted, hogy a számládról (rendszeresen vagy egy összegben) átcsoportosítasz némi pénzt egyéb pénzügyi eszközökbe (akár otthon neten keresztül a netbankban tudod megtenni).

Az OTP esetén nézd meg pl. az OTP Supra befektetési alapot.

2014. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elmúlt fél évben, például lekötöttem a netbankon keresztül a kártyámról 200e. Ft -ot 3 hónapra. 3 hónp után kaptam talán ~1000 Ft kamatot rá. Nevetséges összeg!!

Ennyi erővel veszek olcsón egy használati tárgyat és eladom kis haszonnal. Éves szinten többszörösét meg tudom keresni, ilyen összeg befektetésével még ha nem is sikerül eladni fél éven belül..

Ez a bankba berakom a pénzem dolog, csak azoknak jó akik nem akarnak vagy nem tudnak semmit se csinálni a pénzükkel.

Gatyán György elég jól elmondja az alábbi videóban (pár másodpercben), hogy mi a véleménye a bankba rakott pénzről.

https://www.youtube.com/watch?v=PtXyMwbp4bs#t=64

2014. ápr. 7. 17:40
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez az OTP Supra, hogyan működik? Utána olvastam, de ilyen téren nem vagyok otthon. Mi kell hozzá?

Gyakorlatban, hogyan tudnám elkezdeni?

2014. ápr. 7. 17:45
 5/5 anonim válasza:

Ha a költségeket is figyelembe veszed, a kamat már negatív, érdemes esetleg most dollárt venni, mert folyamatosan erősödik... volt az már 300Ft is !

A kormány is most gondolkozik dollárkötvény kibocsátáson

DE, mindenekelőtt a pénzt ki az OTP-ből, még a párna alatt is jobb helye van !

2014. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!