Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » értékbecsélés felülvizsgálata?

értékbecsélés felülvizsgálata?

Figyelt kérdés
valaki járt már úgy, hogy minimális összeggel kellet volna többre értékelni az ingatlant, ahhoz hogy egy hitelt megkapjon? Felülvizsgálatot kértem, dönthetnek pozítívan? bár nem vagyok értékbecslő, de csak a telek ér annyit amennyit ráírtak. Van ilyen téren tapasztalata valakinek?

2014. máj. 8. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen tulajdonságokkal bír az ingatlan és mennyire értékelték?

Az elhelyezkedését tekintve elég annyi információ, hogy kb mekkora településen van, melyik megyében vagy országrészben. Közművek, ingatlan építőanyaga, fűtés típusa, ha társasházi, akkor emelet, erkély, liftje van-e az épületnek. Komfortos-e, hány nm, milyen állapotú.

Ha ház, akkor milyen a födém, milyen energetikai besorolást kapott, mekkora telken áll, milyen besorolású a telek (nyaralóövezet, zártkerti, stb).

2014. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Bankja válogatja.

Függ az indoklástól, illetve hogy a piacon adott területen milyen áron vannak az ingatlanok.

Hiteltanácsadó vagyok, tehát rendszeresen reklamálok az érték miatt (illetve amikor szükséges)... Idén már 3 reklamációm volt, 3 különböző bankkal, 2 értéket emelt, a harmadik nem, viszont ebben az esetben az ügyfél kapott olyan tanácsot tőlem, amivel 400ezerrel beljebb került, így végül elég lett neki az az összeg, amit a bank a kevesebb értékre adott....

2014. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!