Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismerős szeretne utalni nekem...

Ismerős szeretne utalni nekem 1 milliót, megengedhetem neki?

Figyelt kérdés
Nekem csak fel kéne venni és odaadni neki. Lehet ebből bajom?
2014. dec. 9. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

okos legyél, és ne menj bele ilyen hülyeségbe.

Amikor majd a nav megkérdi, hogy mire kaptad azt az 1millát, és hova tetted, akkor mit mondasz majd?


Szerinted ő miért nem tudja felvenni?

2014. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Neki van cége sok tartozással. Állítólag eladta a kocsiját és a vételárat csak egy megbízható barát tudná neki felvenni.
2014. dec. 9. 14:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is értem egészen. Itt biztos, hogy valami sumákolás van. Olyan nincs, hogy valaki nyugodtan tud utalni, de készpénzt felvenni nem.
2014. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy eladta a kocsiját és a vételárat utalva küldik de nekik nincs megbízható rokon vagy nem minuszolt bankszámla. Így jöttem képbe én hogy nekem tiszta az életem és a számlán is. És ellopni sem fogom nekik, a kezelésit kifizetik és kész.
2014. dec. 9. 15:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kell ottlennem, nincsenek fekete autók, ha csippan a telefonom akkor bebuszozok a bankba, felveszem, hazamegyek és átadom az édesanyjának.
2014. dec. 9. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha adósságtörlesztés céljából adja el az autóját, akkor a nav is megértené h miért utaltak neki a számlájára és tudná is igazolni h honnét vette a pénzt.

Gondolom ezt ki akarja kerülni.A pénzt vmi másra akarja költeni (nem adósság törlesztése) ézert kellesz neki te.

Mondjuk 1 millió ft-ért nem fog rád szállni a NAV.

Pláne ha adófizető vagy.De más piszkos ügyeibe nem feltétlenül kéne belefolyni.Akkor sem ha barát.

2014. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

ő beteszi bankba, átutalja, te meg felveszed?!


ha jól értem a leírásból, te most fedezetelvonásban szeretnél közreműködni...

Sok szerencsét a hülyeséghez!

2014. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem teszi be a bankba, valaki ( 3.személy) utalni fog.
2014. dec. 9. 16:55
 9/12 anonim ***** válasza:

NE


az eladó is oda tuja adni kp-ben neki, ha annyira kp kell neki

2014. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha puszira utal neked, akkor 30-40% ajándékozási adót te fizeted meg (következő adóbevallásnál) + durván 20 000Ft pénzfelvételi díjad lesz (felvételkor).


De fogd fel úgy, kisegítetted a komádat...

2014. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!