Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Media Marktban mekkora esély...

Media Marktban mekkora esély van rá, hogy minimálbérrel elfogadják az áruhitel-kérelmemet (Cetelem bank)?

Figyelt kérdés
Minimálbérre vagyok bejelentve, két és fél éves munkaviszonnyal. Hitelem még soha nem volt. Az áru összege egyébként nem éri el a 100.000 forintot sem. Mit gondoltok?

2015. febr. 12. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy minimalberrel nem kene hifire venni hitelt.
2015. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Hogy ha eddig kibírtad kölcsön/hitel nélkül, akkor maradjon is így.

Tegyél félre havonta annyit, amennyit törlesztőre szánsz, és ilyenkor lenne pénzed egy összegben megvenni, amit szeretnél.

2015. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hifi, viszont elhiheted, hogy nem is 500 ft-os fényképalbumot akarok részletre vásárolni. 70-80 ezer forintos dologról beszélünk...
2015. febr. 12. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Tedd félre az árát inkább, mert a végén még megszívod.
2015. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi olyat, amit ne tudnál nélkülözni, amíg összerakod az árát.
2015. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Valaki, aki esetleg konkrét tapasztalattal rendelkezik?
2015. febr. 12. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező vagyok, de utálom, amikor kéretlen tanácsokat adnak, pl. hogy ne vegyen fel hitelt. Nem ezt kérdezte! Le lehet pontozni nyugodtan, de attól még így van.

Biztos nem poénból teszi!

Hifi... honnan vetted ezt a hülyeséget?

Tegyen félre...aha...és ha a mosógép vagy a hűtő ment tönkre, akkor fél évig ne mosson vagy ne vegyen kaját?

Komolyan ennyire nem bírtok belegondolni, ha már rányomtok a válaszadásra?

És mi a baj az áruhitellel? Nagyon sok esetben 0%-os, azaz semmivel sem fizet vissza többet, mint a termék vételára - és semmivel sem kerül neki többe, mintha hónapokig gyűjtögette volna a pénzt!!!!!!

Nem mindenki tud azonnal megvenni egy 50-60 ezres mosógépet azonnal, de havi 5-6 ezret ki tud fizetni, és nem teheti meg, hogy fél évig retkesen-büdösen járjon!

Egyébként szerintem 100 ezer alatt van rá esély, főleg ha az adatoknál szerepel, hogy több ember él a háztartásban, és nekik is van jövedelmük, ami lazán kiadja a rezsit.

2015. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem semmi olyat, amit ne tudnál nélkülözni, amíg összerakod az árát."


Keress minimálbért, és menjen tönkre a hűtőd júliusban! Majd rájössz, hogy mit lehet és mit nem lehet nélkülözni. Tavaly nyáron jártunk így. Nem hogy hónapokig, egy hétig is kínszenvedés volt.

2015. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mi takarékoskodunk, ezért ha tönkre megy a hűtő, tudunk másikat venni. De ha meg vagyok szorulva, akkor veszek használtan 10ezerért...

nincs olyan helyzet, hogy muszály lenne hitelt felvenni.

2015. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert te olyan helyzetben vagy, hogy tudsz takarékoskodni. Jól teszed, de ne gondold, hogy mindenki tud. Nem azért, mert az IQ-ja nem teszi lehetővé, hanem mert nincs miből.

Minimálbérből nem fog tudni.

Én nem minimálbért keresek, de lakáshitelem van, és ne mondja senki, hogy nem lett volna muszáj, mert én sosem fogok örökölni, és max. albérletben élhetnék, de amit albérleti díjra költöttem volna, most azt fizetem törlesztőként. És az egyik esetben van egy saját lakásom, a másik esetben soha nem is lesz. MErt ha albit fizet vki (minimum 40-50 ezer), amellett nem tud lakásra gyűjteni.

Visszatérve a hűtőre, én meg nem merek használtan műszaki cikket venni, mert nagyon sok átverést hallani (ezen az oldalon is folyamatos a segítségkérés, hogy jaj átvertek, mit tegyek?), és mi van, ha a használt tönkremegy 1-2 hónap múlva? Reklamálni nem lehet, garancia nincs, vehetsz másikat. Amit meg 10-ért kapsz a hirdetős oldalakon, az egy min. 20 éves, agyonhasznált, koszos, penészes ukrán valami, hát inkább kihagyom.

2015. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!