Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok lakáshitelt felvenni...

Tudok lakáshitelt felvenni ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnék felvenni 12 millió forint önerővel. Az a problémám, hogy elég kevés a jövedelem, bruttó 150 ezer, ez nettó 98 ezer és diákhitelt is fizetek, ami jelenleg 6000/hó, de ez emelkedni fog a bérem X százalékára majd, más fizetnivalóm nincs, nem vagyok BAR listás sem. Kb 5 milliót szeretnék felvenni, 16-17 millió körül vannak olyan lakások, amiben gondolkodom. Ilyen kicsi jövedelemmel, de ekkora önerővel szóba állnának velem a bankok? Jelzálog, vagy bármilyen forma? A lakás jóval többet érne, mint a felvett hitel. A törlesztéssel nem lenne gondom, albérletbe kiadnék belőle 2 szobát, a harmadikban én laknék, de ugyebár ez nem hivatalos, nem kiszámítható dolog. A jelenlegi lakásommal is ezt csinálom évek óta és működik a dolog. De eladnám (12 milliós ajánlatokat szoktam rá kapni, többet nem nagyon) és egy korszerűbbet, szebbet szeretnék, jobb helyen.

2015. febr. 18. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos jövedelemre nem adnak semmit.

Az önrész jó, de azt is megteheted, hogy kevesebb önrésszel vállalod, és akkor ezért nagyobb tőkét tudsz bemutatni.

A jövedelmedet max. 30%-ig lehet leterhelni (ez a bankok elvárása általában), és ebbe beleszámít a diákhitel is.


Érdeklődj több banknál is, de szerintem jobban járnál, ha kevesebb önerővel vállalnád, a többi pénzt meg mondjuk lekötnéd, amiből lenne még hivatalos jövedelmed.

2015. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98.000 nettóra, diákhitel törlesztővel együtt nem igazán fogsz kapni 5M Ft hitelt adóstárs nélkül, de van néhány ötletem, amit érdemes lenne megpróbálni.
2015. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
pl?
2015. febr. 19. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!